Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Lugeja küsib: miks Hiiu- ja Võrumaa lapsed on SEB annetuskampaaniast välja jäetud?

Tarbija 24

SEB heategevusfond on kogunud Eestimaa turva- ja asenduskodudes elavate laste jõuluunistused kokku ja kutsub üles annetama, et lapsed oma kingid kätte saaksid. Annetaja saab valida SEB jõulupuult südamelähedase maakonna ning teha annetuse vastavalt võimalustele. Tarbija24 lugeja uurib, kas Võrumaa ja Hiiumaa laste unistusi ei saagi täita, kuna need maakonnad puuduvad jõulupuult?

Vastab MTÜ SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi.

«Võrumaal ja Hiiumaal ei ole laste turvakodusid ja asenduskodu teenuseid osutavaid asutusi. See kindlasti ei tähenda, et piirkonnas elavad lapsed abita jääksid. Vajadusel saavad lapsed teenust lähimaakondades paiknevates institutsioonides. Nii ka sel korral on jõulusoovide puul olemas Võrumaa laste soovid, need on lihtsalt teistes piirkondades paiknevate majade nimekirjas (Võrumaa lapsed on Tartus, Tilsis ja Viljandis teenusel). Hiiumaa on õnnelik maakond, kus sotsiaalosakonna sõnul on suured murekohad kogukonna abil lahendatud ning oma lapsi pole nad mandrile paiknevatesse asutustesse pidanud saatma.»

Allikas: Tarbija 24

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.