Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Lastele pakutakse alternatiivi arvutimängudele

Seitsmesed Uudised, TV3

Täna toimus Tallinna loomaaias Rebasemäe piknikuplatsil kampaania „Kingi lastele spordirõõmu!“ lõpuüritus.

Sündmusega võetakse kokku kolmeteistkümnendat korda toimuv heategevuslik kampaania, mille raames soetati seekord turvakodudes peatuvatele lastele sportimiseks ja hobitegevuseks vajalikud spordivahendid – jalgrattad, tõukerattad, rulad, kiivrid, jalgpalliväravad, korvpallirõngad, rulluisud jm. Oma panuse spordivahendite soetamiseks andis 7000 suure südamega Eestimaalast ning kahe kuu jooksul koguti kokku 41 104 eurot.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: „Liikumine on meie baasvajadus. Kui laps tunneb liikumisest rõõmu, siis on tõenäolisem, et ta hakkab mõnd spordiala igapäevaselt harrastama. Meie täiskasvanutena saame hoolitseda selle eest, et lastel oleks olemas selleks korralik varustus. Sel suvel pöörasime tähelepanu, et ka turvakodudes viibivatel lastel oleks võimalus suve eakohaselt nautida ning näiteks sõpradega jalgratastel kimada, palli mängida jm.“

Tallinna Ülikooli dotsent Kristjan Port jagab üritusel turvakodude töötajatele infot selle kohta, mida peab lapse arengu- ja liikumisvajadust silmas pidades tegema ja milline on tänapäeva laste suhe liikumisse. Kristjan Port selgitab: „Miljonite aastate pikkune ajalugu kirjeldab kui oluline on kehaline tublidus olnud inimese arengus ja elus püsimises. Pilk anatoomia atlase lehtedele näitab, millega on loodus arvestanud meie keha vormides – see on liikumine. Aga lapsi ei huvita tervis, sest nende kogemuse põhjal paistab seda jätkuvat. Kuid ka neid huvitab elu kvaliteet, mida nad sõnastavad fun’ina. Liikumisvaeguse peamise süüdlasena mainitud arvutimäng ja selle tormakas sisu reedab kui väga lapse hing tegelikult aktiivset tegutsemist igatseb. Paraku ei hooli modernne kultuur noorte kehadest ja tegelikust elukvaliteedist, kuna ei väärtusta ega paku piisavaid võimalusi liikumiseks.“

Kohapeal mängisid lastega liikumismänge jalgpallitreener Lars Hopp ja endine profipallur Teet Allas.

MTÜ SEB Heategevusfond on loodud vanemliku hoolitsuseta laste toetuseks, fond korraldab projekte turva- ja asenduskodus viibivatele lastele, toetab kasuperedes elavate laste nõustamist ning annab välja õppe- ja spordistipendiume.

Allikas: Seitsmesed Uudised, TV3

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.