Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Lapsed sõitsid saaniga

Pärnu Postimees

Pärnu lastekülas sõitsid lapsed täna ehtsa hobusaaniga, seejärel peeti jõulupidu, kus kõik 39 hoolealust endale kingikotid pihku said.

Lasteküla juhataja Priit Sutt oli rahul, et tänu abilistele lastele viimasel koolipäeval toreda ürituse sai korraldada.

Nimelt võttis lastekülaga ühendust Ridalepas asuv MTÜ Hobukool, mille perenaine pakkus välja, et enne jõulupühi tullakse lastekodulapsi saaniga sõidutama.

“See on üle-eestiline Eesti hobusekasvatajate seltsi liikmete ettevõtmine,” rääkis Ridalepa talupidaja Liina Lasn ja avaldas lootust, et ettevõtmine muutub traditsiooniks.

Saani ette oli rakendatud eesti raskeveotäkk Ekstor, keda ohjas peremees Boris Razumov. Lapsed neljakaupa saanis istumas, Razumov saani taga jalastel seismas ja nõõtamas, tehti staadioni ümber ringe.

Samal ajal kastsid Pärnu Vee töötajad lasteküla palliväljakule rajatavat liuvälja teist korda. Priit Suti sõnade kohaselt tuleb kolmas kiht vett veel lisada ja uisuväljak ongi valmis. Pärnu Vesi rajab lastekülla liuvälja juba teist aastat, kuid lastekodulapsi on ettevõte toetanud palju kauem, maksnud kinni puuginakkusohtliku metsaga piirneva lastekodu laste puugivaktsiinid, rääkis Sutt.

Nagu tavapäraselt, kattis lasteküla laste jõululaua magusama osa Eesti päritolu mainekas rahvusvahelise haardega suurärimees Alexander Kofkin. Ta saatis pealinnas paikneva Meritoni hotelli kohvikust Mademoiselle, mis reklaamib ennast linna parima Prantsuse kohvikuna, torte, kooke, kringleid ja küpsiseid.

SEB Heategevusfond lähetas lastele kingitused.

Priit Sutt märkis, et lapsed tahavad nautida jõulupuhkust: osa lapsi läheb koolivaheajal kasuperedesse, muist vanaema juurde. Lastekülas on väike suusavarustuse varu ja uiske, et talvemõnusid nautida. Need, kes paigale jäävad, on kavas viia Jõulumäele. 27. detsembril on lapsed kutsutud pidulikule lõunasöögile Ühte Kohvikusse.

“Lapsed on öelnud, et tahavad pühade ajal kodus olla ja hinge tõmmata,” lisas Sutt.

Allikas: Pärnu Postimees

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.