Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Lapsed mängisid U-19 EM-turniiri võitjaks Hispaania

Neljas

SEB Heategevusfond koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga korraldas Haapsalus jalgpallipäeva, kus turvakodude lapsed proovisid läbi miniturniiri ennustada, kes võidab sellel pühapäeval alla 19-aastaste EM-turniiri. Laste ennustuse kohaselt peaks võitma Hispaania.

Laste ennustusvõistlusel võtsid mõõtu finaalturniiri favoriidid ning võitjana väljusid Hispaania koondisena esinenud lapsed. Pühapäevaks on selge, kas laste ennustus ka vett pidas. 
Endine koondislane ja tänane Eesti Jalgpalli Liidu noorte projektide juht Teet Allas: "Hispaania noorte koondis on käimasolevat turniiri algusest peale väga hästi mänginud. Spordipäeval osalenud lapsi ja noori Hispaania koondislasi on kindlasti innustanud ja motiveerinud asjaolu, et Hispaania meeste koondis on nii valitsev Euroopa kui ka maailma meister. Jalgpallimäng aitab õppida tolerantsust ja teistega arvestamist, mis on üks tähtsamaid asju igapäeva elus!“

Lisaks ennustusvõistlusele oli varjupaikade lastel ka teine oluline roll – enne veerandfinaale tuli just neil palliväljakutele tuua koondiste rahvuslipud. Nii oli noortel jalgpallisõpradel võimalus oma silmaga väga lähedalt näha Haapsalus toimunud mängude köögipoolt. Kaheteistkümnene Siim K. Tartumaalt jagas: „Väga lahe oli seda tähtsat tööd teha, harjutamine oli lihtne ja pärast polnud närvi ka sees! Tahaks väga saada pallipoisiks staadionil, nii saaksin tihti vaadata lähedalt suurmeeste mängu – nad on mulle suureks eeskujuks!“

Kokkuvõtet päevast saab vaadata siit:
http://youtu.be/jklVuXfZAKs?hd=1

Eestis jätkub UEFA EM-finaalturniir, kus täna toimuvad Lilleküla staadionil poolfinaalid. Esimeses poolfinaalis kohtuvad kell 16.45 Inglismaa ja Kreeka, teises aga kell 20:00 Prantsusmaa ja Hispaania noored.

Allikas: Neljas

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.