Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kust küll leida armsaid väikelapsi?

Postimees (vene)

Kas oleme Eestis lastepuudusel jõudnud niikaugele, et lapsi tuleb hakata lapsendama välismaalt? Mitusada Eesti peret ­ootab armsat lapsukest, keda lapsendada, kuid väikseid, alla kolmeaastaseid lapsi, keda enamasti loodetakse oma perre saada, jagub igal aastal lapsendamiseks napilt 30.

Maavalitsuste andmeil on lapsendamise ootenimekirjades 300 peret, kuid tegelik arv on sellest tõenäoliselt siiski väiksem, sest ühtset registrit lapsendamisootel peredest ei ole ning mõni pere võib olla end ootele pannud isegi kõigis maakondades. MTÜ Oma Pere lõi SEB Heategevusfondi toel nii lapsendajatele kui ka hooldus- ja eestkosteperedele mentorprogrammi ja pakub nõustamist. Mullu sai ühingu kaudu nõu üle 2400 inimese.

/---/

Allikas: Postimees (vene)

 

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.