Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kole trikk: illusionist André Kole pani poisikese giljotiini alla!

Õhtuleht Online

«Nii, pane oma pea nüüd siia ja käed nendesse aukudesse. Meil ei lähe see trikk peaaegu kunagi nihu,» õpetas tänapäeva mõjukaim illusionist André Kole kolmapäeva õhtul Nokia kontserdimajas lavale kutsutud umbes 12aastast poissi, kuidas end giljotiinisarnasel seadmel paika sättida.

Veel enne, kui poiss paika sai, demonstreeris Kole porgandi abil, kui ohutu trikk on. Kui tera langes, lendas porgand aga kaheks tükiks. Õudus oli järgmisena tera alla astuva poisi silmist näha vast ka viimasesse ritta. Aga kui tera lõpuks lapse pea kohal lahti lasti, siis tema pea siiski publikusse ei lennanud.

André Kole, kes on ühtlasi ka paljude David Copperfieldi trikkide autor (tuntumaid neist näiteks Vabadussamba kaotamise illusioon) astus Eesti publiku ette kirikute nädala «Heartbeat Tallinn» käigus. Nokia kontserdimajas esitas ta nii trikke, mis publiku ahhetama panid kui ka noorematele naeruks pisut kergemaid. Näiteks pani Kole oma kauni abilise pikali raamile, peale sätiti terasplaat ja see kaeti omakorda kangaga. Seepeale tegi illusionist käega võluliigutusi ja kangas kerkis üles koos naisefiguuriga, justkui oleks abiline läbi terasplaadi lae poole hõljunud. Triki lõpus lamas naine aga hoopiski terasplaadi peal.

Kole pööras üldse palju tähelepanu lastele, keda oli saalis ohtralt, ning palus endaga lavale mõned 8–11aastased. Seejärel valas ta klaasist vaasi vett ja pani vaasi tagurpidi ühe poisi pealaele. Seejärel «puuris» Kole poisile otsaette augu, kinnitas selle ette kraani ja lasi vee vaasist taas klaasi. Kuigi ta palus lavale kuni viit last, tuli neid rohkem ja naerda said nad kõik.

Trikk, kus mustkunstniku abiline ronis püramiidi sisse ja sellesse pikki mõõgaterasid toppima hakati, on telesaadeteski lihtsal moel ära seletatud. Küll aga üllatas, kui triki lõpus püramiidist ühe asemel kaks naist välja tuli.

Etenduse vast kõige põnevamat trikki – vee peal kõndimist (André Kole on enam kui 2000 aasta järel teine mees pärast Jee-sus Kristust, kes on julgenud vee peal kõndimise trikki sooritada publiku silme all) – näidati aga kahjuks vaid videoekraanil.

Enne päris viimase triki esitamist teatas Kole, et jagab publikuga umbes kümme minutit oma usulisi tõekspidamisi ja lubas kõigil, kes kuulata ei taha, lahkuda. Peaaegu saalitäiest inimestest kasutasid seda võimalust siiski vaid mõned üksikud.

«Ta hakkas ennast võrdlema Jeesuse ja jumalaga, kuna käis samuti vee peal. Ma läksin oma arust mustkunstietendusele, mitte jutlusele,» teatab üks nördinud külastaja siiski.

«André Kole agentuur ütles meile küll, et seal on sõnaline osa, aga pikkust me ei täpsustanud ja kuna etendus oli tõlgiga, siis tundus inimestele, nagu see oleks olnud jutlus. Tegelikult oli see lihtsalt ühe illusiooni laiendus või täiendus,» lükkab ürituse pressiesindaja Astrid Raja ümber väite, nagu oleks kedagi püütud ristiusku pöörata. «Aga me rääkisime temaga ja nad muudavad reedeste etenduste jaoks sellest lähtuvalt kava.»

Raja lisab, et pidevalt on räägitud ka seda, et etendus toimub kirikute nädalal. «Me ei saa lõpuni ette anda sõnu, mida artistid kasutavad, sest tegemist on siiski maailmakuulsa artistiga, kes teeb seda, mida ta on teinud kogu elu. Aga me püüame teha omalt poolt kõik, mis võimalik, et inimesed poleks pahased.»

Etenduse raames tehakse koostööd ka SEB Heategevusfondiga, mille kaudu kingiti ligi 300 piletit lastekodude kasvandikele ja puudustkannatavatele peredele.

Allikas: Õhtuleht Online

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.