Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kõik lastekodulapsed saavad ihaldatud jõulukingi

Põhjarannik

Helded annetajad on täitnud kõik jõulusoovid, mis on kogutud rohkem kui 160 vanemliku hoolitsuseta Ida-Virumaa lapselt.

15aastane Heigo ei püsi pudeliski paigal. Talle on soovitatud valida sportlikuks harrastuseks poks, et pingeid maandada ja vormis püsida. Ida-Viru poiss loodab jõuluvana kotist leida poksikoti ja -kindad. Tänu lahkele annetajale, kes valis jõulusoovide puult tema 60 eurose kingisoovi, Heigo unistus täitub.

Alates eilsest ei ripu jõulusoovide puul enam ühegi Ida-Viru lapse soovi; üle Eesti on täitmata vaid mõnikümmend kingipalvet.

"Eesti on piisavalt väike, me suudame isiklikult suhelda iga abivajajaga ning kinkida annetajate abiga lapsele täpselt seda, mida on vaja. Varasemate aastate kogemusele tuginedes saan lubada, et keegi lastest kingituseta ei jää," märkis SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi.

Kambas kopsakam kink

Neljandat aastat on heategevusfond kogunud jõulusoovide puule kõigi Eestimaa turva- ja asenduskodudes elavate laste jõuluvanale saadetud soovid, mis on olnud internetiportaalis www.delfi.ee annetajatele avalikud alates 26. novembrist.

Selleks, et ligi 1200 Eestimaa last oma kingid jõululaupäeval kätte saaksid, tuleb valida jõulupuu ehete hulgast oma südamele kõige lähedasem maakond, seejärel laps, kelle soovi täitumisele tahab inimene kaasa aidata, ning teha annetus.

"Mõned soovid jõulupuul on väga väikesed ja mõned päris suured: on lapsi, kes igatsevad mänguautot ja kirjusid käpikuid, teised aga unistavad soojast talvejopest või isiklikust mobiilist," rääkis Lumi. Heigo 60-eurone kingisoov on selline Harju keskmine.

Suuremate unistuste täitmiseks soovitas Lumi koguda kokku sõbrad, kes soovivad aidata. Asenduskodude peremajade või kogu kollektiivi kingisoove on võimalik toetada ka väiksemate summade kaupa.

Näiteks Tudulinnas asuv MTÜ Maria ja Lapsed soovib Wii-mängu ning 160-eurone kingitus on juba olemas. Samamoodi saab Kiikla lastekodu uue DVD-mängija ja rösteri. Kohtla-Järve lastekodu elanikel teeb lähitulevikus meele rõõmsaks vahvliküpsetaja ja Kohtla-Nõmme lastekodu pere saab talverõõme nautida puidust kelguga.

Rahalisa ootavad veel Kohtla-Järve lastekodu ja Narva-Jõesuu SOS lasteküla arvutite soovid ja Kiikla lastekodu lootus saada uus televiisor.

Pakid kodustele lastele

Kui jõulusoovide puu täidab vanemliku hoolitsuseta laste kingikoti, siis Maxima heategevusprojekt "Inglipuu" on mõeldud vaestes peredes kasvavatele lastele. Sel aastal ootab jõulukinki üle 1100 puudustkannatava lapse üle Eesti, kellest ligi 260 elab Ida- Virumaal. Lapsed, kelle kingisoove saab 1. jaanuarini täita, leitakse kohalike omavalitsuste abiga.

Maxima Eesti avalike suhete juht Erkki Erilaid ütles, et Ida- Virumaal on inglipuud väljas Jõhvis, Kohtla-Järvel, Ahtmes, Kiviõlis, Narva-Jõesuus, Narvas ja Sillamäel. "Tuleb arvestada, et kui kusagil on suuremad Maxima XX supermarketid, siis selle linna väikestes poodides enam ruumipuudusel inglipuid üleval ei ole. Nii et Narvas, Kohtla-Järvel ja Jõhvis saab laste soove täita ainult Maxima XX supermarketites."

Igas poes ripuvad inglipuul just selle piirkonna 20-40 lapse nimed ja mitmel pool ka konkreetsed laste kingisoovid. "Väga paljud pered või lapsed ei ootagi midagi väga konkreetset, oluline on üllatus ja kingirõõm," märkis Erilaid.

Samas ei maksa tema sõnul arvata, nagu oleksid konkreetsete soovide hulgas ainult telefonid või tahvelarvutid. "Kindlasti on ka neid, kuid mõnel lapsel on vaja hoopis uusi talvesaapaid või soovitakse mõnda lego või puslet. On ka väga praktilisi soove, nagu voodipesu, saunalina, soojad sokid ja pesemiskomplektid."

"Inglipuu" projekti koordinaatori Ty Lehtmäe sõnul toimub "Inglipuu" heategevusprojekt sel aastal juba neljandat korda ning paraku pole toetust vajajate hulk aastatega vähenenud. "Paljudes peredes on inglipuult saadud jõulupakk lastele pea ainsaks pühadekingiks," lisas ta.

Allikas: Põhjarannik

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.