Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kingisoovid läksid ammu teele

Virumaa Teataja

Tere, jõuluvana! Tahan seda lego, kirjutas Vinni perekodu laps Raigo jõuluvanale ja lisas kirja juurde soovitud lego pildi, et punase kuuega taat täpselt aru saaks, millist kinki poiss igatseb. Viisaka lapsena soovis Raigo häid jõule! ka jõuluvanale.

Pühadeootus jõudis Vinni perekodu majadesse juba eelmise kuu lõpus, kui paberist lõigati välja päkapikud ja kleebiti need akendele, mille ette riputati jõulukardinad. Üheskoos panid lapsed plastkuuse tuppa püsti ning ehtisid selle ära. Lõppeval nädalal viis RMK viide peresse ka lõhnava igihalja kuusepuu. "Nii, nagu igal aastai," ütles juhataja Urve Saar.

Eelmisel laupäeval levis majades hõrk piparkoogilõhn - esimesed tumepruunid krõbedad koogid võeti ahjust välja. Iga laps oli ise talle meelepärase kuju oma piparkookidele andnud. "Mulle meeldib kõige rohkem põrsa kuju. Lahe kuju on," arvas Vadim.

Jõulusoovide puu täidab unistusi

Vanemliku hoolitsuseta laste jõulukingisoove aitas täita ka mittetulundusühingu SEB Heategevusfond eestveetav ja eraisikute ning firmade abil elluviidav jõulusoovide puu projekt, mis koondab kõigi maakondade lastekodulaste unistused.

Lääne-Virumaal saavad jõulusoovide puust osa Vinni perekodu ja Maria lastekeskus Tapal, kus ootavad jõulukinke 54 last ja noort.

Pisemad poisid ootavad kingiks suuri autosid ning legosid ja väikesed tüdrukud nukke. Suurematel lastel ja noortel on praktilisemad soovid: spordikotid, talvesaapad, teksad, kõlarid, kosmeetika ja palju muud.
/---/
 

Allikas: Virumaa Teataja

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.