Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kaks Tartumaa noort osalevad rahvusvahelisel jalgpalliturniiril Poolas

Tartu Postimees Online

Sellel nädalal on Poolas Wrotclawis koos 250 noort 42-st riigist, et läbi ühise jalgpalliturniiri pöörata tähelepanu noorte tervisekasvatusele. Eestit esindavad turniiril kaks poissi, kellest üks on pärit Elva väikelastekodust ja teine Tartu Käopesa asenduskodust, ning kaks tüdrukut vanuses 13-15, kes on pärit Lääne-Virumaalt ja Tallinnast. Jalgpalliturniir Eurocamp 2012 on osa suvel toimunud Euroopa jalgpalli meistrivõistluste tervisekasvatuse programmist „RESPECT your Health”.

Tänasel päeval on laagris kavas tutvumismängud, jalgpalliturniir saab alguse reedel. "Jalgpall on nii universaalne keel, et pole üldse oluline kui mängivad eestlane ja türklane, kes kumbki inglise keelt eriti ei oska," rääkis Kati Käpp SEB Heategevusfondist, kes noortega koos Poolas on. Ka kiitis ta Eesti poisse, kes hommikul esimesena staadionile jõuavad ja õhtul viimasena sealt lahkuvad.

Jalgpalliturniir on Euroopa Komisjoni, tänavajalgpalliühenduse` ja UEFA ühisalgatus, mis toob kokku 250 noort 53-st UEFA liikmesriigist. Eesti delegatsioon sõitis Poola MTÜ SEB Heategevusfondi ja Eesti Jalgpalli Liidu koostöös väljaantud spordistipendiumi raames.

„Eurocamp 2012 eesmärk on anda ebasoodsa sotsiaalse taustaga noortele võimalus osaleda üritusel, kus nad saavad terviseteadmisi ja tutvuvad eakaaslastega üle kogu Euroopa“, selgitas Kati Käpp SEB Heategevusfondist. „Eesti delegatsiooni moodustavad asenduskodudes elavad lapsed, keda peetakse tavaliselt riskirühmaks tervisekäitumise osas, kuna neil puudub lapsevanema suunav tugi. Meie kogemus koostööst vanemliku hoolitsuseta lastega on aga näidanud, et need lapsed on vahest isegi aktiivsemad tervisespordi harrastajad, kui tavaperes kasvavad lapsed, kellel on tihtilugu palju erinevaid peibutusi,“ märkis Käpp.

Poolas toimuva ürituse laiem idee on näidata noortele ja avalikkusele, milliseid eeliseid annab inimesele aktiivne ja tervislik eluviis.

Allikas: Tartu Postimees Online

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.