Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kahe uue rühma avamine vähendas Pärnus veidi lasteaia järjekordi

Aktuaalne Kaamera

Pärnus vähenesid lasteaia-järjekorrad veidi, sest lasteaias Trall avati kaks uut rühma. Lapsed olid täna lasteaias kolmandat päeva ning on juba uue olukorraga harjunud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mänguruumi ja -asju on lastel piisavalt, toad on äsja remonditud, kõik magamisruumist kuni tualettruumini välja on uus ja kaunis. Mööblit tellitakse veel juurde ja ka vaip tuleb põrandale. Remont, mööbel ja mänguasjad maksid 132 000 eurot. Ja töökohti tuli tänu sellele Pärnusse juurde.

"Me saime tööd pakkuda kuuele inimesele, neljale õpetajale ja kahele õpetajaabile ja sügisest tuleb veel abitöölise koht," rääkis lasteaia Trall direktor Külli Tiismaa.

Linna lasteaiajärjekord on nüüd ka mitmekümne lapse võrra väiksem. "Lasteaiajärjekord nendest lastest, kes kohe täna sooviksid oma lasteaeda tulla, on umbes 200. Täna on see tänu kahe uue rühma avamisele 32 lapse võrra väiksem. Läbi raskuste need kohad siia tulid, siin tuli likvideerida pereabikeskus ja pahandust oli palju. Ma saan lohutuseks öelda seda, et pereabilapsed, kes on ilma vanemliku hoolitsuseta, ei ole jäänud lageda taeva alla. Neid teenindatakse väga hästi Rääma tänaval ja teeb seda mittetulundusühing Shalom," selgitas Pärnu abilinnapea Jane Mets.

Mänguväljak lasteaia hoovis valmis pereabikeskuse tarvis tänu SEB Heategevusfondile. Nüüd saavad seal mängida lasteaialapsed.

Allikas: Aktuaalne Kaamera

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.