Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jõulukuul sünnib imesid

Valgamaalane

Jõulukuul suunavad paljud asutused, ühingud ja eraisikud tähelepanu abivajajatele. Taheva hoolde- ja asenduskodus käib sõpru aastaringselt, kuid eriti palju külastatakse seda detsembris.

SA Taheva Sanatoorium juhatuse liikme, juhataja Janika Ploomi sõnul oli teisipäeval jõulumelu nende majas täies hoos. «Telefonid helisevad pidevalt, päritakse jõulusoove ning kohale on toimetatud esimesed kingid.»

See nädal on neil jõulupidude päralt. Kolmapäeval külastas jõuluvana Kalliküla hooldeosakonda, üritused saavad jätku Tsirgumäe hooldeosakonnas ja asenduskodus. «Asenduskodu lastel on pidu ka Urvaste ja Hargla koolides, kus nad õpivad ja kus kõik ka omavalitsuselt kommipaki saavad,» lisas Ploom.

Nii tantsu, laulu kui kingitusi

«23. detsembril tulevad külla rahvamuusikud, õde-venda Kadri ja Valev Laube, kes juba suvel käisid kultuuriinimestega siin talgutel, tegid mõne tunni tööd, siis andsid toreda kontserdi. Nemad on just need inimesed, kes võtavad viiuli ja käivad toast tuppa, voodi juurest voodi juurde hoolealustele pillilugusid mängimas,» rääkis Ploom.

Samal õhtul antakse lastele kätte Ameerika sõprade, vabatahtlike Jeane ja Beny Collinsi kinkepakid. «Ka nemad on aastaringsed sõbrad, alles augustis olid meie juures askeldamas,» meenutas Ploom.

Jõululaupäeval on asenduskodu kasvandikel peoõhtu jõuluvanaga. Siis saavad nad kätte SEB heategevusfondi jõulusoovide puu kaudu soovitud kingitused. «Soovid olid üsna praktilist laadi: taheti kalapüügivahendeid, fotoaparaati, võileivagrilli, talvepükse, kosmeetikat ja loomulikult mänguasju,» ütles Ploom.


Mainimata ei saanud juhataja jätta ka Elioni, kes neile juba suvel käsutatud arvuteid kinkis ning jõuludeks uue partii kohale toimetab. «Lisaks rahastavad nad sügisest maini laste ujumiskäike Pühajärve spaasse. Kingitused ei peagi alati olema ümbrikus või pakis, sest lapsed ei tunne puudust niivõrd materiaalsetest asjadest kui just põnevatest tegevustest,» rõhutas Ploom.


Ehitusvaldkonnas tegutseva Anna E&G OÜ esindajad lubasid saata kingituseks lauamänge ning ise tulla lastega mängima jaanuaris. Ka maanteeamet kinkis lauamänge. RMK on mitmel järjestikusel aastal varustanud sanatooriumi jõulukuuskedega - ka tänavu. Aastavahetuse tulevärgi eest on juba aastaid hoolt kandnud Arnika Ilutulestikud. «Meie ilutulestik on valla uhkeim,» oli Ploom veendunud.

KOMMENTAAR: ANNIKA VILU, Selveri avalike suhete juht

«Jõulusoovide puu aitab teha igale asenduskodulapsele unistuste jõulukingituse. SEB heategevusfondi eestveetav ja paljude eraisikute ning firmade abil elluviidav projekt koondab kõigi maakondade lastekodulaste unistused.

Selver on heade partnerite abiga püüdnud leida iga lapse soovile vastava kingituse Eelmisel nädalal pakiti Selveri kontoris enam kui tuhat pakki, mis heategevusfondi abil jõuavad jõulupidude ajaks lastekodudesse." /.../

Valgamaal saavad jõulusoovide puust osa ühtekokku 47 Kurepesa ja Taheva sanatooriumi last.

/---/

Allikas: Valgamaalane

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.