Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jõuluhõngulised ja murelikud piparkoogid Pereabikeskuses

Neljas

Detsembrikuus toimub SEB Heategevusfondi eestvedamisel ringsõit Piparkoogiralli, kus vabatahtlikud täiskasvanud käivad viiendat aastat külas laste turvakodudes üle Eesti, et üheskoos jõuluajal piparkooke küpsetada.

Pühapäeval jõudis ringsõit Pärnusse, et Pereabikeskuses küpsetada koos turvakodus viibivate lastega. Sel aastal on ringsõidu raames küpsetatud piparkooke juba Harjumaal ja Tallinna mitmetes laste turvakodudes, Ida-Virumaal.

Pärnus olid seltsiks SEB Heategevusfondi toetuseks loodud Klubi vabatahtlikud, kes tegid meeleolukal piparkoogirallil koos lastega põlled jahuseks, suu magusaks, maja piparkoogilõhnaliseks ja laste meeled rõõmsaks. Lisaks teevad piparkoogiralli raames lapsed klaasikunstnik Mari-Liis Makus juhendamisel kauneid kunstiteoseid – kaelaehteid ja muud kingipakki sobivat.
Turvakodus peatuvad lapsed vajavad oma kõrvale täiskasvanuid, kellega koos huvitavaid asju ette võtta – kvaliteetaeg lapsega on kindlasti ka üks käitumisprobleeme ennetavatest teguritest ning aitab toetada laste arengut ja toimetulekut tulevases elus. Koos tehakse kõike seda, mis tavaperes elavatele lastele on loomulik osa lapsepõlvest – ja seda mitte vaid heategevuse “kõrghooajal” jõulukuul, vaid aasta ringi. Vabatahtlik Ringa Lek jagas kogetud emotsioone: "Lisaks lastele rõõmu pakkumisele on mul vabatahtlikuna ka suur rahulolu hinges ühitegevustest!" ning Ringa 7-aastane poeg Robin, kes on kogenud piparkoogirallitaja, lisas: "Tore on omaealiste lastega koos toimetada ning väiksemaid, kes esmakordselt küpsetavad, saan aidata ja õpetada ka!"

31. detsembrist 2011 läheb Pereabikeskus likvideerimisele ja tänane Piparkoogiralli on fondi viimaseks ühisettevõtmiseks Pereabikeskuse partnerina. MTÜ SEB Heategevusfond tegevjuht Triin Lumi: „Siin ja praegu on maja piparkoogilõhnaline ning koostegemistest on hästi soe ja jõululine tunne. Kuid selle kõige kõrval, kui vaid 2 nädalat on aasta lõpuni aega ja puudub uus turvakodu teenuse osutaja, muretseb minu süda Pärnu laste hoolekande teenuste kvaliteedi ja käigus hoidmise pärast. Kas Pereabikeskuse likvideerimine võib kaasa tuua pöördumatuid tagajärgi?"

Allikas: Neljas

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.