Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Heategevuslikus kampaanias koguti 7000 inimese annetusena kokku 44 059 eurot

Postimees.ee

Lõppes heategevuslik kampaania „500 turvakodus peatuvale lapsele soojad talverõivad!“ Kaheteistkümnendat korda läbiviidud kampaanias andis oma panuse pea 7000 suure südamega Eestimaalast ning kahe kuu jooksul koguti kokku 44 059 eurot.

Sel korral soetati toetajate abiga turva- ja asenduskodudes peatuvatele lastele 500 komplekti korralikke talveriideid – kombinesoonid, joped, suusapüksid, kindad ja mütsid-sallid.

Heategevusliku kampaania lõpuüritus toimus Tallinna Lauluväljakul. Sündmusel olid kohal enam kui 150 osalejat üle Eesti - Tallinnast, Ida-Virumaalt, Harjumaalt ja Viljandimaalt ning Tartust. Lapsed osalesid lõbusates sportmängudes ning ehitasid lumest hiiglaslikke käpikuid, mütse ja salle jpm.

Sündmuse videokokkuvõtet saab vaadata siit: http://www.youtube.com/watch?v=zK70S9Kri0c&feature=youtu.be

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: „Fondi suvise kampaaniaga soetasime turvakodudele 500 paari korralikke jalatseid. Aga kätte jõudnud külm talveilm näitas meile kätte järgmise murekoha, sest asutuses viibivate lastel on tihtipeale vaid üks universaalne ülerõivas, mis sobib kevadesse-sügisesse, kuid pole kohane talvekülmaga käimiseks. Talverõõmude nautimiseks pole lumi kunagi liiga märg, ilm liiga külm ega tuul liiga tugev. Meie täiskasvanutena saame hoolitseda selle eest, et lastel oleks seljas ilmale vastavad riided ning mul on heameel, et läbiviidud kampaania võimaldas meil kinkida lastele palju toredaid talvepäevi, soetades turvakodus peatuvatele lastele korralikud talveriided.”

Õige riietumise küsimus ei puuduta vaid varjupaikades peatuvaid lapsi. Riietumisekspert ja tootejuht Annika Tuisk selgitas, millised peaksid olema aktiivse lapse talveriided: „Hoolimata väga külmast ilmast peab säilima võimalus end riiete sees liigutada. Pesust ja fliisist või kampsunist sooja jope all peaks täiesti piisama. Spordimaailmast tulnud kolmekihiline riietumissüsteem toimib hästi ka igapäevaselt, väline kiht kaitseb vee ja tuule eest, keskmine kiht annab sooja ja pesu aitab hoida keha kuivana. Riided ja jalatsid peaksid olema parajad (mitte liiga suured või liiga väikesed) - soojast sokist on vähe kasu, kui jalatsis piisavavalt ruumi pole. Kindlasti ei tohiks unustada mütsi, sest pea kaudu kaotab keha väga palju soojust.“

MTÜ SEB Heategevusfond on loodud vanemliku hoolitsuseta laste heaks, et toetada nende arengut ja toimetulekut. Fond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turvakodudes peatuvate laste toetuseks, toetab kasuperede nõustamist, annab välja stipendiume ja koordineerib mentor-programmi.

Allikas: Postimees.ee

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.