Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Heategevusliku kampaania - 500 turvakodulapsele korralikud talveriided

Neljas

Täna toimus Tallinna Lauluväljakul heategevusliku kampaania "500 turvakodulapsele korralikud talveriided!" lõpuüritus, räägiti muuhulgas kuidas lapsi talvel õigesti riietada.

Sündmusega võeti kokku kaheteistkümnendat korda toimuv heategevuslikkampaania, mille raames soetati seekord turvakodudes peatuvatele lastele korralikud talveriided – kombinesoonid, joped, suusapüksid, kindad jamütsid-sallid. Kuna praegu on väljas väga külm ilm, siis on õige hetk rääkida laste õigest riietumisest talvistes oludes.Riietumisekspert Annika Tuisk andis ülevaate, et mida tuleks silmas pidada laste riietuse
valikul.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: „Fondi suvise kampaaniaga soetasime turvakodudele 500 paari korralikke jalatseid. Aga kätte jõudnud külm talveilm näitas meile kätte järgmise murekoha, sest asutuses viibivate lastel on tihtipeale vaid üks universaalne ülerõivas, mis sobib kevadesse-sügisesse, kuid pole kohane talvekülmaga käimiseks. Et õige riietumise küsimus ei puuduta vaid varjupaikades peatuvaid lapsi, siis palusime eksperdil anda ülevaate, et millised peaksid olema aktiivse lapse talveriided. Talverõõmude nautimiseks pole lumi kunagi liiga märg, ilm liiga külm ega tuul liiga tugev. Meie täiskasvanutena saame hoolitseda selle eest, et lastel oleks seljas ilmale vastavad riided ning mul on heameel, et läbiviidud kampaania võimaldas meil kinkida lastele palju toredaid talvepäevi, soetades turvakodus peatuvatele lastele korralikud talveriided.”

Sündmusel oli kohal enam kui 150 osalejat üle Eesti - Tallinna, Ida-Virumaa, Harjumaa ja Viljandimaa varjupaikadest. Lapsed osalesid lõbusates sportmängudes ning ehitasid lumest hiiglaslikke käpikuid, mütse ja salle jpm.

MTÜ SEB Heategevusfond on loodud vanemliku hoolitsuseta laste heaks, et toetada nende arengut ja toimetulekut. Fond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turvakodudes peatuvate laste toetuseks, toetab kasuperede nõustamist, annab välja stipendiume ja koordineerib mentor-programmi.

Allikas: Neljas

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.