Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Heategevus keskendub lastele

Järva Teataja

Magavale kassile hiir suhu ei jookse, teadis vanarahvas. Selleks, et heategevus abivajajani jõuaks, peab ise aktiivselt heategijatega suhtlema, ütles Koeru perekodu juhataja Elve Kull .

Koeru perekodu laste jõulukuine programm on tihe. Pühapäeval käisid nad Eesti Mazda klubi liikmete toetusel Tallinnas meremuuseumis, nautisid restoranis lõunat ja linnahalli katuselt ilutulestikku. Järgmisel nädalal lähevad nad Kirnasse saanisõidule, jaanuaris tulevad neile külla Eesti lennujuhid. «Selliseid tublisid sõpru ja toetajaid on meil päris palju,» kiidab perekodu juhataja Elve Kull. Ka üleriigilistes heategevuskampaaniates kordub Koeru perekodu nimi. Kulli sõnul on ta püüdnud saabunud abipakkumistele vastata nii palju kui võimalik ning perekodu vajadustest teada anda. «Meie soov on pakkuda lastele erinevaid kogemusi ja eks see eelarve on nagu see on,» selgitas Kull.

Mazda klubi on Koeru perekodu lapsi toetanud juba viis aastat ja korraldanud neile lõbusaid päevi ka väljaspool jõuluaega. Kingitusi saavad lapsed ka SEB heategevusfondi ja Delfi ühiskampaania «Jõulusoovide puu» kaudu. Projektist saavad osa ka Järvamaa lasteabikeskus ja Oisu perekodu. Eilse seisuga oli kingita veel üheksa Järvamaa last.

Postimehe kampaania «Edukad aitavad» toob aga Koeru perekodusse uue köögimööbli.

Suurpoed aitavad aidata

Lõppenud nädalavahetusel kogus Toidupank Paide ja Türi Maximates üle 800 kilogrammi toiduabi.

Toiduabi jõuab abivajajateni kaks korda nädalas, lisaks saab 60 perekonda vahetult enne jõule jõulupakid. Toidupanga maakondlik koordinaator Eneken Savi ütles, et toidukogumiskampaania jätkub 15. ja 16. detsembril, mil saab toidupakke annetada Türi Konsumis ja Paide Maksimarketis kella 10-st 18-ni.

Maxima toetab puudust kannatavate perede lapsi ka oma «Inglipuu» projektiga. Inglipuu laste jõulusoovidega on väljas nii Paide kui ka Türi Maximas. Ettevõtte avalike suhete juht Erkki Erilaid julgustas laste soovidega tutvuma ja neid täitma.

Kümme aastat on kestnud ka Selveri heategevusprojekt «Koos on kergem», mille abil saavad haiglad oma lasteosakondadesse soetada neile vajalikku aparatuuri.

Selveri keti juht Andres Heinver selgitas, et abivajavaid lapsi saab toetada iga Serverist tehtud ostuga. «Igalt ostult läheb 0,64 senti haiglatele. Lisaks võib jätta annetusi Selveri kogumiskastidesse või osta sussišokolaadi. Kogutud raha annab Selver haiglatele üle jaanuaris, Järvamaa haigla plaanib annetuste eest soetada KTG-aparaadi juhtmevabad andurid ja parandada sünnitusosakonna olmetingimusi.
/---/

Allikas: Järva Teataja

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.