Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Heategevus, kas liiga hea

Hiiu Leht

Eestis on umbes 1500 last, kelle vanemad on loobunud nende kasvatamisest.

Põhjusi on mitmeid: olgu see siis meelemürk, mis hägustab täiskasvanu vastutustunnet; haigus, mis ei võimalda oma last hooldada või õnnetused, mis võtnud lastelt vanemad. Ükskõik, milline see põhjus ka on, ei ole laps selles süüdi ja tema ei saa vastutada täiskasvanute tegude eest. Kui laps on ilma jäänud oma vanemate hoolitsusest, siis hingehaavad on visad paranema ja lapsed vajavad järjepidevat toetust.

Sel põhjusel kogus SEB Heategevusfond kolmandat aastat järjest enne jõule kokku enam kui tuhande vanemliku hoolitsuseta lapse individuaalsed kingisoovid ning asenduskodude peremajade vajadused, et neid heategijate toel täide viia.

/---/


Triin Lumi, SEB heategevusfondi tegevjuht

Allikas: Hiiu Leht
 

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.