Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Eesti lapsed Jurmala veepargis elust õiget maiku saamas

Neljas

Talvisel koolivaheajal võtsid turva- ja asenduskodudes viibivad lapsed ette pika reisi Lätti, Jurmala veeparki. Sellest ühisreisist said osa 130 Narvast, Sillamäelt, Kiillast, Viljandimaalt, Tartust, Harjumaalt ja Tallinnast kohale sõitnud last.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi selgitas: "Turvakodudes peatuvatel lastel täitus üks suur unistus – veeta veepargis üks muretu päev ja lustida nii palju, kui lapse hing ihaldab. Kindlasti tunnevad turvakodudes peatuvad lapsed end nüüd Kalevi ujulas või Go Spas koolivaheajal puhanud klassikaaslaste ning sõprade kõrval võrdsemana, sest ka nemad on nüüd reisinud ja veekeskuses käinud!"

11-aastane Eerik Viljandimaalt jagas vahetuid reisimuljeid: "Kõik oli lahe! Vägev oli lainetebassein! Ja see 300 liitrine tünn oli selline, et kui see vett täis saab, kukub ümber ja vesi voolab ujujatele pähe. Mulle meeldis ka roheline toru, kus kurve oli palju ja vee surve oli suur. Sinna torusse peavad kindlasti minema ka kasvatajad, et ikka elust õiget maiku saada!"

Päev läbi kostis veepargis kõikjal vaid laste naeru ja kilkeid. Läbi said proovitud kõik atraktsioonid. Tagasisõidul oli kuulda vaid ülivõrdes kommentaare: megalahe, jube kihvt, tohutult põnev, mõnusalt märg ning palju muljeid erinevate torude ja selle kohta, kus keegi käinud oli.

Lumi lisas: "Kas teate mõnda last, kellele ei meeldiks möllata veepargis, lasta ägedatest ja hirmuäratavatest torudest alla basseinidesse ja rambilt alla hüpata? Meie reisipäeval oli näha vaid elevil ja õnnelikke lapsi, kelle silmis säras lust ja elurõõm!"

Turva- ja asenduskodudes peatuvate laste reis Jurmala veeparki sai teoks mittetulundusühingu SEB Heategevusfond eestvedamisel ja toetusel.

Allikas: Neljas

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.