Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Cirque du Soleil' meistrid õpetasid eesti lastele tsirkusekunsti

Õhtuleht

Täna käisid turva- ja asenduskodude lapsed Tallinna Saku Suurhallis etendusi andva Kanada tsirkuse Cirque du Soleil' nö töötoas lava taga. Sellele järgnes Päikesetsirkuse kogupere etendus, millest said osa kõik 130 Ida-Virumaalt, Pärnust, Tartust, Harjumaalt ja Tallinnast kohale sõitnud last.

Mitmekesine päev algas täna hommikul Cirque du Soleil' tsirkusekunstnike korraldatud töötubadega, kus lapsed said õppida kukkumiskunsti, klounide komejandi oskusi ja maskide valmistamist. Lisaks oli lastel võimalus nautida klounide duetti ja hingematvaid numbreid õhuakrobaatide esituses ning saada osa haruldaselt osava žonglööri etteastest, mis oli korraldatud vaid nendele lastele. Eksklusiivne ekskursioon viis lapsed lavatagustesse ruumidesse, kus tehti viimaseid ettevalmistusi algavaks etenduseks.

Töötoas osalemise järel õhkas 11aastane Marina Ida-Virumaalt: „Oo, ma sattusin täna muinasjutumaailma. Ma õppisin etendusest pärit laulu ja ma oskan seda nüüd päris artistidega ju etenduse ajal kaasa laulda!" Seitsmesel Taavil tulid kõik lavalise kukkumise trikid välja nagu oma ala elukutselistel ning ta sai selle eest ka Cirque du Soleil' meeskonnalt kiita.

Cirque du Soleil' meeskonna liikmed kinkisid töötubades osalenud lastele veel jõulude puhul väga erilised ja isiklikud kingitused.

Lisaks tegid Päikesetsirkuse liikmed annetuse, et anda panus Eestimaa laste heaolu parendamiseks ja nende toetuse eest soetatakse Narva Laste Turvakodusse sportimisvahendid pallid, maadlusmatid, ronimispuud jms.

Allikas: Õhtuleht

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.