Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Advendiaeg käivitab heategevuskampaaniaid

Pärnu Postimees

Jõulukuud iseloomustavad kõikvõimalikud heategevuskampaaniad, mille raames kogutakse raha, toitu, kingitusi ja annetusi neile, kel puudus millestki olulisest: tervisest, kodust, turvatundest või sissetulekust.

Hea südamega kodanikel, kel jõuluajal soov kellelegi rõõmu valmistada, on võimalik valida päris paljude üle-eestiliste ja kohalike projektide vahel. Suuremates kauplustes piisab annetamiseks väikese šokolaadi või meene ostmisest, lihtne on mündid või rahakupüürid poetada kogumiskastidesse.

Laua tagant tõusmata võib teha pangaülekande mõnele heategevusfondile, -organisatsioonile või otse abivajajate pangakontole. Niisama lihtne on annetada helistades või sõnumit saates.

Kes soovib aidata pigem mõne konkreetse esemega, nagu moosipurk või kirju kindapaar, saab kingituse tuua kampaaniate korraldajate kogumispunkddesse.

Kampaaniad kauplustes

Selveri kaubandusketi heategevusprojekt "Koos on kergem" startis sel aastal kümnendat korda. Heategevusraha kogutakse kõigis Selverites oma maakonna haigla laste- või sünnitusosakonnale. Abi vajavaid lapsi saab toetada iga Selverist tehtud ostuga, sentide ja eurode annetuskastidesse jätmise ning kampaaniatoodete ostmisega. Mullu koguti "Koos on kergem" projekti raames 15 haigla laste- ja sünnitusosakonna heaolu parandamiseks 76 791 eurot.

Pämu haigla on avaldanud soovi kampaania käigus kogutud raha eest muretseda lasteosakonda patsiendi jälgimise monitor.

Maxima kauplustes saab "Inglipuu" projekti raames 3. detsembrist 1 . jaanuarini teha jõulukingitusi puudustkannatavate perede lastele.

Ligi 40 kaupluses üle Eesti pannakse välja nn inglipuud, kus ripuvad just selle piirkonna 20-40 lapse nimed koos kingisoovidega.

Pärnu toidupank kogub toiduannefusi 8., 9., 15. ja 16. detsembril Kaubamajakas Rimi toidukaupluse juures. Kogutud toit jagatakse Pärnu ja Pärnumaa vähekindlustatud peredele nimekirjade järgi, mis on kokku pandud koostöös linna ja valdade sotsiaaltöötajatega. Pakid viiakse peredesse jaanuari esimesel nädalal, sest tavaliselt valitseb just pärast pühi külmkapis ja rahakotis tühjus.

SEB Heategevusfond kogub neljandat aastat kokku Eesti asendus- ja turvakodudes elavate laste unistused ja soovid, et need jõuluvanale edastada. Fondi kodulehel võib "jõulupuult" valida 1200 lapse soovide hulgast välja just selle, mille täitumisele tahaks annetuse tegemisega kaasa aidata.

Mõni laste soov jõulupuul on väga väike ja mõni päris suur: pehmest kaisuloomast ja värvilistest patsikummidest sooja talvejope, mobiiltelefoni või fotoaparaadini.

Annetuste eest soetab SEB Heategevusfond nimekirjas olevad kingitused, pakib need ära ja saadab jõululaupäevaks kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse.

LC Pärnu Strand korraldab heategevusliku jõulumüügi Port Artur 2-s 15. detsembril. Müügil on klubiliikmete valmistatud aiapäkapikud, jõuluteemaline käsitöö ja jõulukaunistused. Kontserdi annavad Jana Tringi erakooli laululapsed. Jõulumüügi tulu läheb abi vajavate andekate noorte toetuseks.

Kodutute loomade varjupaigalegi viiakse pakke: loomatoitu ja kassiliiva. Mõlemat jõuluprojekti toetab LC Pärnu Livonia sõprusklubi Helsingist LC Sata RY.

/---/

Allikas: Pärnu Postimees

Участвуй Благодарим Вас за помощь, если Вы уже поддержали нашу благотворительную программу или планируете сделать это в будущем! Заключите договор на постоянное платежное поручение на сумму 3 евро в месяц или помогите разовым пожертвованием.