Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Rootsi kuninganna on Baltimaade Mentor-programmi heategevusürituse aukülaline

Neljas

15. aprillil toimub Vilniuses rahvusvahelise uimastivastase ennetustööga tegeleva sihtasutuse Mentor Foundation heategevusüritus, mida austab oma kohalolekuga Mentori president Rootsi kuninganna Silvia.

Üritusest võtavad osa kolme Balti riigi võtmetegelased eelnimetatud ennetustöö valdkonnas. Pidulikul sündmusel on Eesti delegatsiooni liikmetena kohal Lastekaitse Liidu juhataja Alar Tamm, Sotsiaalministeeriumi nõunik Elmet Puhm, mittetulundusühingu tegevjuht ja Mentor programmi koordinaator Eestis Triin Lumi ning MTÜ SEB Heategevusfond ja AS-i SEB Pank juhatuse liige Eerika Vaikmäe-Koit.

Külaliste seas on Põhja-Euroopa suurima börsioperaatori OMX asutaja dr Olof Stenhammar, SAS Grupi endine tegevdirektor ja president Jan Carlzon, Tetra Laval Grupi asepresident Jorgen Haglind, Glodman Sachsi endine partner ja Rootsi ühe suurima erapanga tegevdirektor Carl Palmstierna, tuntud oksjonipidaja Hans Dyhlen ja mitmed teised.

Rootsi kuninganna ja Mentor-programmi teised võtmeisikud ning külalised külastavad Vilniuse Pilaitė linnaosas asuvat keskkooli, kus ühte Mentor-programmidest on läbi viidud juba alates 2007. aastast. Samuti korraldatakse Riiklikus Ooperi- ja Balletiteatris kontsert „Future Unplugged“, millele järgneb pidulik õhtusöök ja heategevuslik oksjon. Oksjoni käigus kogutud raha eraldatakse Mentor-programmi läbiviimiseks kolmes Balti riigis. Oksjoni esemete seas pannakse teiste seas enampakkumisele ka Eesti Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja ning Riigikogu spiikri Ene Ergma allkirjaga kirjutusvahendid.

Lisainfo:
MTÜ SEB Heategevusfond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte vanemliku hoolitsuseta laste toetuseks. Fondi algusaastatest peale on toetatud Eestimaa erinevates piirkondades tegutsevaid laste varjupaikasid ja turvakodusid. 2011. aastal laiendab fond oma tegevust, kutsudes ellu toetusprogrammi kasuperede nõustamiseks ja hakates välja andma õppestipendiume vanemliku hoolitsuseta lastele.

Tänaseks kingib SEB Heategevusfondi kaudu positiivseid emotsioone vanemliku hoolitsuseta lastele juba enam kui 6200 heasoovijat. Fondil on omasuguste hulgas suurim arv regulaarseid eraisikutest annetajaid.

Alates 2010. aastast on SEB Heategevusfond ka Mentor-programmi esindaja Eestis. Mentor-programm on rahvusvaheline suurprojekt, mille algatas 1994. aastal The Mentor Foundation. Tänaseks tegutseb mittetulundusühing üle 80 riigis, programmis osaleb üle 1,5 miljoni inimese. Tema Majesteet Rootsi kuninganna Silvia on sihtasutuse Mentor Foundation patroon. Rahvusvaheline Mentor-programm tegeleb ennetustööga, mis keskendub mõnuainete kuritarvitamise ennetamisele ja heaolu edendamisele noorte seas. Programmis osalejad on riskirühma kuuluvad lapsed ja noored vanuses 11–18 aastat. Organisatsiooni eesmärkide ja tegevuse kohta saab lugeda lähemalt www.mentorfoundation.org.
SEB Eesti liitus programmiga 2010. aastal ja sama aasta märtsis alustas SEB Heategevusfond mentorprogrammiga, kus pilootaasta jooksul olid 11 SEB töötajat mentoriks 11–20 aasta vanusele noorele. Programm pakub SEB töötajatele võimalust kohtuda noortega ning õppida neid ja nende vajadusi tundma. Programmi läbiviimist Eestis spondeerib SEB Eesti.

Allikas: Neljas

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv