Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Ringsõit „Märka väiksemat!“

Neljapäeval, 22. aprillil toimus ringsõidu Märka väiksemat viimane üritus Narva Laste Varjupaigas. Koostöös MTÜ Pesaleidjaga korraldasime ühisürituse, kus kaasas olid koerad ja kassid, merisiga ja jänes, kes laste paid ja tähelepanu armastasid. Rääkisime lastele sellest, mida tähendab sõprus neljajalgsega ja kuidas käib tema hooldamine. Lapsed valmistasid meistrimehe juhendamisel loomade varjupaikadele koerakuudid, kassidele kraapimispuud ja mänguasju – kõik laste poolt tehtu kingiti ürituse lõppedes Kohtla-Järve loomade varjupaigale.

Ürituse ajal töötasid lapsed usinasti loomadele tarviliku valmistamisega. Takupaela sidumine ümber puidust osa, naelte haamerdamine ja tehtud töö ülevaatamine tõid laste näole sügava ja tähtsa ilme. Pea mitu tundi võis kuulda laste nohinat, klopsimist ja asjalikku arutelu, kuidas ja kuhu peaks kruvi keerama. Lapsed olid väga innustunud koerakuutide ja kraapimispuude meisterdamisest. 10-aastase Narva poisi jõud ei raugenud ka siis, kui avastas, et on kraapimispuu põranda külge kõvasti kinni kruvinud. Väike tüdruk käis õhinaga teistele oma uut sõpra näitamas: „Vaata, vaata, kiisukene!” ning teised lapsed noogutasid talle hoolega kaasa. Kui kuudid valmis said, tuli üritusel osalenud koerake kuute lähemalt uudistama – rõõmu oli palju nii lastel kui koeral, kui viimane avastas, et 2 poissi olid ise tema asemel koerakuudi sisse pugenud.

Mulle väga meeldis laste innukus ja pühendumine, millega nad asju meisterdasid, kuidas loomi õrnalt paitasid ning rõõmuga kõiges kaasas olid. Loomajutud said räägitud, karvakerad paitatud ja kruvid õige lauajupi sisse keeratud! Olen kindel, et need lapsed, kes töötubades osalesid, said südamesse kaasa just selle „miski“ - vastutustunde väiksemate eest.

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.