Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Ringsõit “Suur maalritöö”

14.10.2009

Septembris ja oktoobris korraldasime ringsõidu, millega külastasime laste varjupaikasid Tallinnas, Pärnus ja Tartus. Ringsõidu käigus toimusid ühismaalimised ja valmisid meeleolukad pildid varjupaiga seintele. Teosed sündisid varjupaigas peatuvate laste, SEB Heategevusfondi toetuseks loodud klubi vabatahtlike ja professionaalsete kunstnike koostöös. Iga laps sai seinal endale isikliku pinna, mille võis oma äranägemise järgi kujundada. Lapsi juhendasid kunstnik ja lasteraamatute illustraator Anni Mäger, kes on muu hulgas andnud näo ka Limpa tegelaskujule, ja kujundaja Helin Sepa.

Tallinna Laste Turvakeskuses kaunistati vastrenoveeritud Vaikse Toa seinad, Tartu Laste Turvakodus sai uue näo ja uhke seinakaunistuse laste mängutuba ning Pärnus tervitab laste tehtud seinamaal sisenejaid Pereabikeskuse fuajees. Ühistöö tulemusena said ruumid väga rahustava ja sooja ilme.
Kasvatajaid üllatas mõni laps, kes on üldiselt silma jäänud püsimatuse ja keskendumisprobleemidega, kuid seina maalides näitas üles erakordset kannatlikkust ja pühendumist. Lastele pakkus üritus palju rõõmu ja andis suurepärase võimaluse ennast oma loomingu kaudu väljendada.