Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Ringsõit “Kuidas linnud talvel elavad?”

13.02.2009

Veebruaris toimus SEB Heategevusfondi eestvedamisel ringsõit “Kuidas linnud talvel elavad?”. Kas teate, miks lindude söögiks ei tohi panna leiba ja miks pesakastil ei tohi olla sisselennu ava ees pulka? Just nendel ja paljudel teistel teemadel lapsed arutlesid ja leidsid vastuseid koos Hans Kuusikuga Tallinna Linnuklubist. Räägiti sellest, kuidas linnud talvel elavad, toitu leiavad ja külmaga toime tulevad. Üheskoos meisterdati varjupaiga hoovidesse pesakastid ja iga laps sai teha omaenda söögimajakese lindude toitmiseks.

Sillamäe Lootuse sotsiaaltöötaja Tatjana: “Suur tänu huvitava ja kasuliku ürituse eest! Õhtul võtsid kõik lapsed osa arutlusest ja jagasid tarkust, mida linnud söövad. Nad rääkisid vaimustatult, kui huvitav oli teha lindude toidumajakesi – eriti meeldis poistele kruvikeerajaga kruvimine. Svetlana tegi koguni kolm toidumajakest, ta isegi ei joonud ega söönud üritusel midagi ... Küsimusele “Miks nii palju?” vastas ta, et ühe viib kooli, teise paneb oma toa aknale ja kolmas on varuks. Järgmisel päeval jagasid lapsed ka lasteaias oma muljeid ning õhtul küsisid lasteaia kasvatajad, kus me lastega eelmisel päeval olime, sest lapsed jutustasid nii huvitavalt lugusid lindudest ...”
Ringsõidul allkirjastasime ka SEB Heategevusfondi ja partnervarjupaikade vahelised koostöömemorandumid 2009. aastaks.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.