Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Rakvere jõululinna külastus

11.12.2010

Jõulude-eelne aeg on alati põnev. Sel aastal aitas varjupaiga lastele selle veel lustakamaks teha sõit tõelise jõulurongiga Rakvere jõululinna. Jõululinn oli kõrgel mäe otsas asuv võluloss, mida tuntakse ka Rakvere linnuse nime all ja kus terve päev sai näha ja teha põnevaid asju. Varahommikul kogunesid varjupaikade lapsed Tallinnas Balti jaamas, kust väljus lõbus jõuluekspress. Rongisõit oli elamus – enamik lapsi sõitis rongiga esmakordselt. Jõulurongis sai igaüks reisipassi, päkapikud korraldasid jõuluteemalise viktoriini, tublimatele vastajatele oli auhinnad. Rakverre jõudes mindi läbi suure lume rongkäigus otse võlulossi, kus ootas ees salapärane muinasjutumaailm.Jõululinn Rakvere

Lossi teatrisaalis vaadati “Metsamuinasjuttu” ning seejärel suunduti avastama Päkapikkude Akadeemiat. Võlulossis sai näha maagilist töötuba, kus võlurite abiga tehti mesilasvahast küünlaid ja vermiti võluraha. Kummituste koopas juhtus palju huvitavaid ja hämmastavaid asju. Päkapikkude postkontoris sorteeriti jõuluvanale saadetud kirju ja kingitusi. Samuti oli võimalus õppida võitluskunsti. Lapsed võtsid rõõmuga osa kõikidest töötubadest. Kõik Päkapikkude Akadeemia lõpetajad said tunnistuse.
Pärast pikka päeva mindi üheskoos tagasi Rakvere raudteejaama, kus iga laps sai jõulumaa tunnistusele templi selle kohta, et on jõululinnas käinud.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.