Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Pipi-lugu räägib sõprusest ja õpetab jääma iseendaks

23.04.2016

Aprillikuu eelviimasel laupäeval said asendus- ja turvakodude lapsed üle Eesti osa Estonia teatris etenduvast muusikalist „Pipi Pikksukk“. Selle etenduse Pipi lustakas hüüe „Tiru-liru-lii-ja-kehkadivei!“ on publikut rõõmustanud juba üle viie aasta – Astrid Lindgreni Pipi on aga naerutanud ja elu üle mõtlema pannud mitme põlvkonna jagu lapsi.

Vaheajal sai lapsed näitlejaid oma käega katsuda ja autogramme küsida. Pärast etendust toimunud töötoas jagas lastele tarkust ooperilaulja, kes rääkis, mis vahe on muusikalisel lavastusel ning ooperil ja esitas ühe laulu.

Lapsed said teatrist kaasa Pipi-raamatu, mida kodus uurida. Kenad, hästi läbimõeldud kavad pakkusid tegevust ka pärastiseks – seal jagus värvimist, kleepimist ja ristsõnade lahendamist.

Kuigi Pipi-loos saab ka palju nalja, õpetab see lastele, et kui sa erined teistest, väärid sa ikkagi õnne. See on lugu sõprusest ja üksteise mõistmisest – sellest, et teistest erineda pole sugugi paha, oluline on alati jääda iseendaks.

Loe pikemalt
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.