Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Pipi-lugu räägib sõprusest ja õpetab jääma iseendaks

23.04.2016

Aprillikuu eelviimasel laupäeval said asendus- ja turvakodude lapsed üle Eesti osa Estonia teatris etenduvast muusikalist „Pipi Pikksukk“. Selle etenduse Pipi lustakas hüüe „Tiru-liru-lii-ja-kehkadivei!“ on publikut rõõmustanud juba üle viie aasta – Astrid Lindgreni Pipi on aga naerutanud ja elu üle mõtlema pannud mitme põlvkonna jagu lapsi.

Vaheajal sai lapsed näitlejaid oma käega katsuda ja autogramme küsida. Pärast etendust toimunud töötoas jagas lastele tarkust ooperilaulja, kes rääkis, mis vahe on muusikalisel lavastusel ning ooperil ja esitas ühe laulu.

Lapsed said teatrist kaasa Pipi-raamatu, mida kodus uurida. Kenad, hästi läbimõeldud kavad pakkusid tegevust ka pärastiseks – seal jagus värvimist, kleepimist ja ristsõnade lahendamist.

Kuigi Pipi-loos saab ka palju nalja, õpetab see lastele, et kui sa erined teistest, väärid sa ikkagi õnne. See on lugu sõprusest ja üksteise mõistmisest – sellest, et teistest erineda pole sugugi paha, oluline on alati jääda iseendaks.

Loe pikemalt