Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Piparkoogiralli laste varjupaikadesse

27.12.2008

Detsembrikuu saabudes seadsid SEB Heategevusfondi toetuseks loodud klubi vabatahtlikud sammud laste varjupaikade poole Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Ida-Virumaal, et üheskoos väikeste sõpradega veeta üks mõnus õhtupoolik. Kaasas oli neil suur hulk piparkoogivorme ja tainarulle, jahu, piparkoogitainas, tuhksuhkur ja glasuur, puuviljad ja jõuluglögi ning muud meelepärast.
Jõulukuu on piparkookide küpsetamise aeg. Suurte seltsis sagis palju väiksemaid, mõne jaoks oli see kui tabamata ime, kuidas küll see pruun materjal laual saab magusaks ja kaunilt kaunistatud küpsiseks kausis … Väiksemad proovisid jahu maitset ja omavahel arutati, et lumi õues hanges pidavat maitsvam olema …

Neil õhtuil lubatakse omatehtud piparkooke süüa nii palju kui hing ihaldab – ja hing ihaldab palju. Tunnid laste seltsis möödusid kui lennates ning kui vabatahtlikud koduteele asusid, jäid lapsed jõuluõhtut ootama, kausid ja vaagnad imekauneid piparkooke pilgeni täis.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.