Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Piparkoogiralli

27.12.2010

Heaks tavaks on saanud, et iga aasta detsembris võtame SEB Heategevusfondiga ette ringsõidu “Piparkoogiralli”, millega külastame kõiki partnervarjupaiku üle Eesti. Võtame kaasa piparkoogitaina, vormid ja kuhjaga rõõmsat meelt ning läheme lastele seltsiks piparkooke küpsetama. Sel aastal käisime külas taas pärnakatel ja tartlastel, Tallinnas Mustamäe väikelastekodus, Kopli ja Lilleküla varjupaikades ning Ida-Virumaal küpsetasime piparkooke koos Kiikla, Narva ja Sillamäe ning Harjumaal Haiba Lastekodu väikeste ja suurtega.

Piparkoogiralliks on seda tõepoolest õige nimetada. Kohe kui vabatahtlikud varjupaika saabusid ja tegevused algasid, olid lapsed koos õhinal tegutsemas ja toimetamas. Suurel kiirusel said põlled jahuseks, suud magusaks, varjupaiga maja piparkoogilõhnaseks ja laste meeled rõõmsaks! Kümmekond last rullis korraga tainast, saputas kordamööda jahu lauale ja samal ajal maitses seda, pistis tainatükikesi salaja suhu, nägeles sõbraga siili vormi kasutamise esmaõiguse pärast, saatis erikujulisi piparkooke lenneldes pannile ja “transpordiosakond” toimetas need kähku kööki kuuma ahju küpsema.

Ahjust jõudsid koogid taas lauale, et lapsed neid glasuuriga kaunistada saaksid. Paralleelselt piparkookide tegemisega meisterdati vabatahtlik Viktoria juhendamisel kauneid kunstiteoseid – kingitusi, kaardikesi, pakendeid, kuuseehteid ja muud jõulupakki sobivat. Kordamööda jooksid kõige pisemad üleni jahustena suurte vabatahtlike sülle, siis sülest maha ja jälle tagasi. Magusa ralli järel olid toad täis hubast jõulutunnet ja lastel säras silm mõnusast ühistegevusest, mis paljude jaoks oli esmakordne.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.