Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Pereabikeskuse mänguväljaku avamine

31.07.2007

30. juulil avati Pärnus Pereabikeskuse hoovis pidulikult laste mänguväljak, mis rajati MTÜ SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondilt saadud toetusraha eest.

Mänguplatsi rajamisel on mõeldud nii mudilastele kui ka suurematele lastele. Kõiki atraktsioone ümbritseb Euroopa Liidu ohutusnõuetele vastav 30 sentimeetri paksune turvaalus, mis kaitseb lustijaid kukkumisel vigastuste eest. “Meil oli valida, kas ehitada üks atraktsioon rohkem või teha korralikud turvaalad, aga otsustasime viimase kasuks. Kurepesa-nimeline turnimiskeskus jäi praegu paigaldamata,” rääkis Pereabikeskuse juhataja Irene Peterson.

Varjupaiga laste vaba aja sisustamine oli Pereabikeskuse töötajatele seni paras pähkel, sest majaesisel platsil laiutas vaid üksik liivakast ning kasvandikel polnud ilusa ilmaga õues midagi teha. “Kaua sa ikka vaatad, kuidas kasvataja muru niidab. Nüüd saavad kõige pisemad lapsed lisaks liivakastile mängida vedrukiigel, karussellil ja liumäel ning vanemad lapsed saavad kasutada sportimisvõimalusi pakkuvat mänguväljakut,” ütles Peterson.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.