Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Päev Jurmala veepargis

07.01.2011

Talvisel koolivaheajal võtsid turvakodude lapsed ette pika reisi Lätti Jurmala veeparki. Kas teate mõnda last, kellele ei meeldiks möllata veepargis, lasta ägedatest ja hirmuäratavatest torudest alla basseinidesse ja rambilt alla hüpata?

Päev läbi kostis veepargis kõikjal vaid laste naeru ja kilkeid. Läbi said proovitud kõik atraktsioonid. Tagasisõidul oli kuulda vaid ülivõrdes kommentaare: megalahe, jube kihvt, tohutult põnev, mõnusalt märg … ning palju muljeid erinevate torude ja selle kohta, kus keegi käinud oli. Räägiti ka torudest, kuhu peaksid kindlasti minema ka kasvatajad, et ikka elust õiget maiku saada …

Bussis tekkis vabatahtlike “kodulaste” ja varjupaigas elavate laste vahel elav vestlus kodu teemal, millest jäi kõlama varjupaiga laste mõte: “Ei, see ei ole lastekodu, see on meie kodu, kus me elame.” Lapsed arutasid ka selle üle, milline on hea ema. Leiti, et hea ema hoolitseb laste eest ja teeb lastele süüa ning turvakodu lapsed teatasid, et kasvataja ongi nende ema ja tema seda kõike just teebki – ja teeb hästi.

Sel päeval oli näha vaid elevil ja õnnelikke lapsi, kelle silmis säras lust ja elurõõm.