Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Onu Raivo Jutupliiatsi jõuluringsõit

01.02.2008

Detsembris 2007 ja jaanuaris 2008 toimus jõuluringsõit, millega heategevusfond koos Onu Raivo Jutupliiatsiga käis läbi kõik koostööpartneritest varjupaigad. “Kuulasime lastega koos muinasjuttu, joonistasime selle juurde ning fond kinkis varjupaikadele ja lastele raamatuid. Kingitavate raamatute hulgas olid pea kõik Astrid Lindgreni eesti keeles ilmunud teosed, Harry Potteri osad, “Nukitsamees”, “Pokulood”, “Pinocchio”, suur muinasjutukogumik, eesti jõulumuinasjuttude kogumik, jõuluraamatuid jm. Samuti kinkisime igale varjupaiga lapsele oma isikliku eakohase juturaamatu.

4. detsembril algas ringsõit Tartu Laste Turvakodust, edasi sõideti külla Ida-Virumaale, Sillamäe ja Narva lastele ning külastati ka Tallinna Lastekodu Laste Varjupaika Koplis ning Pärnus asuvat Pereabikeskust.

Lapsed kirjeldasid toimunud üritust kui megalahedat sündmust. Üks teismeline tüdruk näitas teisele Onu Raivo pilti ning selgitas ärevalt: “Kas te siis ei tea seda onu, kes televiisoris joonistab? Nii lahe, ta käis siin ja näete, tegi meile selle pildi!” Kõik tüdrukud ja poisid sättisid end Onu Raivo tehtud pildi ette ning lasid end sellega fotografeerida. Onu Raivo külaskäik oli elamus nii väikestele kui ka suurtele.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.