Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Olümpiavõitja Gerd Kanter avas turvakodude laste heategevusliku kampaania avaürituse

Neljas

Detsembris algas MTÜ SEB Heategevusfondi heategevuskampaania “500 turvakodulapsele korralikud talveriided!”

Juba kaheteistkümnendat korda toimuva heategevusliku kampaania raames kogutavate vahenditega toetatakse laste varjupaikasid ja turvakodusid üle Eesti ning sel korral soetatakse 500 asenduskodus ja turvakodus peatuvale lapsele korralikud talveriided – kombinesoonid, joped, suusapüksid, kindad ja mütsid-sallid.

3. detsembril toimuval suurel spordipäeval Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses, mis on heategevusliku kampaania avaürituseks, on kohal pea 100 osalejat üle Eesti - Tallinna, Ida-Virumaa, Harjumaa ja Pärnu varjupaikadest. Lapsed osalevad lõbusates sportmängudes – aeroobikatrall korvpallimeeskonna tantsutüdrukute juhendamisel, suusakool suusanaljadega, orienteerumisvõistlus, õpetus vastavataval discgolfi rajal, treening viburajal, seiklusmatk looduses jpm. Meeskonnamängudes osalevad elukutselised sportlased erinevatelt erialadelt, sh olümpiavõitja Gerd Kanter.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: „Professionaalsete sportlaste osalus üritusel loob võimaluse süstida spordipisik poistesse ja tüdrukutesse, et nad leiaksid spordis endale hobi, millest innustust saada ja millele pühenduda. Elamuslik spordipäev süstib lastesse eneseületamise kogemust, hakkamasaamist ning kõike muud, mis lapsi kui isiksusi arendab.“

Lumi lisas: „Fondi suvise kampaaniaga soetasime turvakodudele 500 paari korralikke jalatseid. Aga lähenev talv näitas meile kätte järgmise murekoha, sest asutuses viibivate lastel on tihtipeale vaid üks universaalne ülerõivas, mis sobib kevadesse-sügisesse, kuid pole kohane talvekülmaga käimiseks. Värske lumi ei jäta ühtegi last ükskõikseks - nad leiavad alati võimaluse lumeingli või lumememme tegemiseks ning lumesõja pidamiseks. Talverõõmude nautimiseks pole lumi kunagi liiga märg, ilm liiga külm ega tuul liiga tugev. Meie täiskasvanutena saame hoolitseda selle eest, et lastel oleks seljas ilmale vastavad riided ning algavas kampaanias annetatud summaga kingime lastele palju toredaid talvepäevi, soetades 500 asendus- ja turvakodus peatuvale lapsele korralikud talveriided.”

6. aastat tegutsev mittetulundusühing SEB Heategevusfond alustas novembris oma tegemiste kajastamist ja projektide tutvustamist ka Facebookis. Avakampaanias oli heasoovijatel ühe klikiga võimalik kinkida turvakodude lastele sügisel väga vajalikke vitamiine. Kampaanias kogusime kokku 1350 klikki ning just selline arv kodumaised Rõngu õunu antakse turvakodudele üle tänasel spordipäeval.

Kampaaniaga kutsub SEB Heategevusfond inimesi sõlmima laste toetuseks püsimakselepingut või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012 või helistama annetusnumbril 900 5005. Fond vajab järjepidevaid toetajaid, kelle abil on võimalik vanemliku hoolitsuseta jäänud lastel osa saada kõigest, mis on tavaperes elavatele lastele igapäevane ja loomulik osa lapsepõlvest – mitte ainult jõulud ajal, vaid kogu aasta jooksul.

Turvakodudes peatuvatele lastele korraldatav suur spordipäev saab teoks MTÜ SEB Heategevusfondi ning Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus koostöös.

MTÜ SEB Heategevusfond on loodud vanemliku hoolitsuseta laste heaks, et toetada nende arengut ja toimetulekut. Fond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turvakodudes peatuvate laste toetuseks, toetab kasuperede nõustamist, annab välja stipendiume ja koordineerib mentor-programmi.

Allikas: Neljas

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv