Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

NUKU „Väike Prints“ lummas ja ärgitas kaasa mõtlema

04.02.2017


Veebruari esimesel nädalavahetusel külastasid turva- ja asenduskodude lapsed üle Eesti NUKU teatri uhiuut etendust „Väike Prints“. Pärast lavastuse vaatamist käidi nukumuuseumis, kohtuti lava taga näitlejatega ning saadi osa teatrimaagia sünnist põneva maja tagaruumides.

„Väike Prints“ on lugu sõprusest ja armastusest, mis on mõeldud 7–103-aastastele. Teatri lummav ja maagiline õhkkond, kostüümid, muusika ja muidugi näitlejate loodud karakterid aitasid sisult üsna keerulisest etendusest elamuse saada ka pisematel.

Pärast etendust said lapsed käia giidi saatel nukuteatri põnevates lavatagustes. Lapsed said mängida ja kätt proovida suurte marionettnukkudega – vahva oli katsetada, kuidas need liikuma hakkavad. NUKU muuseumisse kolinud garderoobis oli võimalik proovida, mis tunne on olla näitleja – istuda peegli ees ja muutuda kellekski hoopis teiseks.

Suuremaid lapsi puudutas see lugu eriti sügavalt, seda oli näha nende käitumises. Pärast etendust olid nad vaiksemad ja mõtlikumad. Päeva lõpus võeti nii mõneski peres „Väikese Printsi“ raamat uuesti kätte, et veel kord tema seiklustele kaasa elada.

Loe pikemalt

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.