Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Noored osalesid muinasjutulisel Lady Gaga kontserdil

26.08.2012

Maailmakuulus popstaar Lady Gaga esines augusti viimasel laupäeval Tallinna lauluväljakul. Kontserdikorraldaja BDG ja fondi koostöös nautisid lava ees muinasjutulist etendust ka 150 noort kolmekümnest Eestimaa asendus- ja turvakodust.

Tavapäraselt asenduskodu kasvandikud nii hilja kodust kaugel väljas ei käi – seega oli väljasõit kontserdile neile uudne ja põnev olukord. Kui noortel ja lastel paluti jutustada kontserdielamustest, siis lõid neil silmad lausa põlema ja mõte jooksis kiiremini, kui sõnad järele jõudsid.

Tüdrukud Harjumaal asuvast asenduskodust pakatasid uhkusest: „Ja eriti meeldis meile, et Lady Gaga hoolib väga oma Eesti-fännidest: tore oli, kui ta pani selga talle kingitud särgi ja armas oli, kui ta võttis ühe Eesti tüdruku endaga lavale! Me nägime staari kahe-kolme meetri kauguselt ja tegelikult on nüüd nii, et klassiõed on meie peale kadedad, sest ka nemad oleksid tahtnud sellel kontserdil osaleda!“

Tallinnas asuva noortekodu juhataja Aive Makko sõnas: „Meie noored on veendunud, et midagi sellist pole neil võimalik enam kunagi kogeda ja räägivad, et Gaga oli lihtsalt võrratu, staar suure algustähega! See oli üritus, kus noored olid kontserdi eel kõik juba ootusärevalt häälestatud ja varakult valmis. Meie kaunid neiud, kes ikka vahel hilinevad või miskit maha unustavad, olid Lady Gaga mõjusfääris olles kokkusaamispaigas kohal 10 minutit varem – see juba räägib enda eest!“

Tartu turvakodu kasvataja Vladislav Latõšev ütles: „Meie lapsed ei tundnud end sel päeval tõrjutuna ning nende hääles ja käitumises oli näha-kuulda enesekindlust, millest neil tihtipeale vajaka jääb. Ehk aitab see neid edasises elus enda nn suletud ringist välja rabeleda.“

Kontserdist said osa ka erivajadusega noored, kellest üks 13-aastane joonistas Lady Gagale väga ilusa hobuse ja ütles, et see on tänu selle kontserdi eest.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.