Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Pressiteade: SEB Heategevusfond alustab uue kampaaniaga

Pressiteade

Pühapäeval 1. juunil, lastekaitsepäeval, algab järjekordne SEB Heategevusfondi heategevuslik kampaania „Toeta lapsi, kellest vanemad ei hooli!“, mille käigus kogutavate vahenditega toetatakse laste varjupaikasid ja turvakodusid Eestis. Kampaania kestab juuli lõpuni. 

"Usume, et meie ümber leidub palju inimesi, kes tahavad aidata. Fondi senine kogemus on julgustav ning loodame, et ka seekord annavad paljud oma panuse varjupaigas peatuvate laste toetuseks,” ütles MTÜ SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi. 

Viiendat korda toimuv kampaania kutsub inimesi sõlmima püsikorralduslepingut või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012. Lisaks pangakontoritele on võimalik toetada laste varjupaikasid, helistades annetusnumbrile 900 5005, kus ühe kõne hind on 25 krooni. 

Heategevusliku kampaania raames korraldab SEB Heategevusfond koostöös Eesti Muusikute Jalgpallimeeskonnaga ka heategevusliku jalgpallituuri, millega korjatakse vahendeid varjupaikade peatuvate laste toetuseks. Mängud on planeeritud kolme linna - Narva, Pärnu ja Tartusse, kus muusikutest jalgpallurite vastasteks on kohalikest omavalitsusametnikest moodustatud võistkonnad. Enne kohtumist saavad varjupaiga lapsed koos muusikutega teha soojendus-trenni, mille viib läbi Indrek Raadik (Summer). Pärast kohtumist esinevad jalgpallimurul osalenud muusikud koos ansambliga Me Myself ja I. Toimuvad oksjonid, kus pannakse välja helikandjaid, mängus osalenud muusikute isiklikke asju jms. Kohtumised leiavad aset: 17.juuni kell 19.00 Narva Linnastaadionil - Eesti Muusikute Jalgpallimeeskond ja Narva linnavalitus 19.juuni kell 19.00 Pärnu Kalevi staadionil - Eesti Muusikute Jalgpallimeeskond ja Pärnu linnavalitsus 30.juuni kell 19.00 Tartu Annelinna staadionil - Eesti Muusikute Jalgpallimeeskond ja Tartu linnavalitsus Kampaaniaga kogutud rahaga toetatakse Tallinna Lastekodu Laste Varjupaika Koplis, Pereabikeskust Pärnus, Narva Laste Varjupaika ja Sillamäel asuvat Laste Hoolekande Asutust Lootus, Kiikla Lastekodu varjupaiga teenust osutavat peremaja ja Tartu Laste Turvakodu. Toetussummade abil aitab fond läbi viia varjupaikades peatuvate laste huvi- ja vabaaja tegevusi, tehakse remonti varjupaiga ruumides, korraldatakse koolitusi varjupaiga töötajatele ning suhtlemiskoolitusi lastele jms. 

Kampaania avalöögina toimub pühapäeval, 1. juunil 2008 Nõmme seikluspargis heategevusliku kampaania "Toeta lapsi, kellest vanemad ei hooli!" avaüritus, kus osalevad lapsed üle Eesti - Narvast, Sillamäelt, Tartust, Pärnust ja Tallinnast. 

Lisaks lustlikule vaba aja sisustamisele korraldab MTÜ SEB Heategevusfond lastele koolitusi elus paremini toimetulekuks. Esimesel poolaastal on toimunud muinasjuttude rääkimise õhtu, kus esines tuntud lasteraamatute illustraator Raivo Järvi, esmaabikoolitus koostöös Tallinna Kiirabiga, mängude õhtu mustkunstnikuga, ujumispidu Tallinnas Tallink Spa hotellis, filmitöötuba Kinobussiga, töötuba helistuudios koos räppar G-Enkaga jms. 

Detsembris 2007 ja jaanuaris 2008 toimunud kampaaniaga „Igal lapsel on õigus tunda rõõmu!“ kogus SEB Heategevusfond heategevuseks 793 000 krooni. Lisaks on SEB Heategevusfondil pea 4500 annetajat, kes toetavad lapsi regulaarselt tehes fondi igakuise annetuse. 

Taustainfo:
SEB Heategevusfond on sõlminud koostöölepingu Narva Laste Varjupaiga, Sillamäe Laste Hoolekandeasutusega Lootus, Koplis asuva Tallinna Lastekodu Laste Varjupaiga ja Pereabikeskusega Pärnus ning toetust saavad ka Tartu Laste Varjupaik ja Kiikla Lastekodu varjupaiga teenust osutav peremaja. 

SEB Eesti Ühispanga Heategevusfond aitab varjupaikade toetamise kaudu luua vanemliku hoolitsuseta jäänud lastele paremaid ja võrdsemaid võimalusi. MTÜ SEB Heategevusfond: www.seb.ee/heategevusfond 

Lisainformatsioon:
Triin Lumi 
MTÜ SEB Heategevusfond 
tegevjuht 
Saada kiri >> 
tel 51 67 369

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv