Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Pressiteade: SEB Heategevusfond kogus laste varjupaikade toetuseks 351 000 krooni

Pressiteade

SEB Heategevusfond kogus laste varjupaikade toetuseks 351 000 krooni Juuni- ja juulikuus SEB Heategevusfondi poolt viiendat korda läbiviidud kampaania „Toeta lapsi, kellest vanemad ei hooli“ käigus koguti heategevuseks 351 000 krooni. Lisaks sõlmiti kampaania käigus heategevuse toetuseks enam kui 1200 uut püsikorralduslepingut.

“SEB Heategevusfondi eesmärk on varjupaikade toetamise kaudu aidata lapsi, kellest vanemad ei hooli – et lastel oleks võimalus tunda end võrdväärsena tavalises peres kasvavate omaealiste lastega. Kogu selle kampaaniaga kogutud raha läheb Eestis tegutsevate laste varjupaikade ja turvakodude olukorra parandamiseks. Mul on väga hea meel, et sellel suvel liitus meiega enam kui tuhat uut heategijat, kes aitavad regulaarselt varjupaikasid nende keerulises töös. Kokku on nüüd fondil pea 5000 püsitoetajat,” sõnas Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi. "Fond toetab vanemliku hoolitsuseta jäänud laste arengut ja toimetulekut tulevases elus. Need lapsed on samuti osa meie tulevikust. Nagu kõigi noorte, nii aitavad ka nende laste avaram silmaring, positiivsed kogemused ja parem enesehinnang kaasa kurjuse, pettumuse ja agressiivsuse vähenemisele meie ümber,” lisas Lumi.

Fond on sõlminud koostöölepingu Tallinna Lastekodu Laste Varjupaiga, Pereabikeskusega Pärnus, Narva Laste Varjupaiga, Sillamäel asuva Laste Hoolekande Asutusega "Lootus" ning Kiikla Lastekodu varjupaiga teenust osutava maja ja Tartu Laste Turvakoduga.

Juunis ja juulis toimunud kampaania käigus sai annetusi teha SEB kontorites või kanda sobiv rahasumma SEB Heategevusfondi arvelduskontole. Samuti sai kampaania käigus helistada annetustelefonil 900 5005 varjupaigas peatuvate laste abistamiseks. Annetustelefon jääb avatuks kuni aasta lõpuni.

Lisainformatsioon:
Triin Lumi
MTÜ SEB Heategevusfond tegevjuht
51 67 369
www.seb.ee/heategevusfond

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv