Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Pressiteade: Algas heategevuslik annetuskampaania

Narvskaja Gazeta

Detsembris algas heategevuskampaania "Toeta lapsi, kellest vanemad ei hooli!“ Kuuendat korda toimuva heategevusliku kampaania käigus kogutavate vahenditega toetatakse laste varjupaikasid ja turvakodusid üle Eesti. 

Kampaania käigus kutsub SEB Heategevusfond inimesi üles sõlmima laste toetuseks püsimakselepingut või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012. Lisaks pangakontoritele on võimalik toetada laste varjupaikasid, helistades Elioni annetustelefonil 900 5005 (kõne hind 25 krooni). Samuti on võimalik toetada lapsi, ostes Rimi kauplustes Atria Maks&Moorits, Liptoni, Tere või Domestose tooteid. 

Kogutud rahast saavad tuge kaheksa laste varjupaika: Tallinna Lastekodu Laste Varjupaik, Tallinna Laste Turvakeskus, Pärnus asuv Pereabikeskus, Sillamäel asuv Laste Hoolekandeasutus Lootus, Narva Laste Varjupaik ja Tartu Laste Turvakodu, samuti Kiikla Lastekodus ja Haiba Lastekodus varjupaiga teenusel olevad lapsed. 

Toetusega finantseeritakse varjupaiga laste huvi- ja vabaaja tegevust, hangitakse koolitööks ja käsitööalaseks tegevuseks vahendeid ning mänguasju, lauamänge ja sportimisvahendeid, korraldatakse erialaseid koolitusi varjupaiga töötajatele, võimaldatakse psühholoogilist nõustamist lastele, rajatakse mänguväljakuid ja remonditakse varjupaiga ruume jpm. 

Lisaks toetusrahade jagamisele, korraldab SEB Heategevusfond varjupaiga lastele arendavaid ja laste toimetulekuid toetavaid üritusi. Toimunud on esmaabikoolitus koostöös Tallinna Kiirabiga, muinasjutuõhtu Onu Raivoga, muusikatöötuba räppar Genkaga, filmide valmistamine koos Kinobussi juhendajatega, suur kokanduspidu Tallink City hotellis jpm. 

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: „Väga oluline on last kuulata, temaga rääkida, temale tähelepanu jagada, temaga koos mängida, lapsele osalemisvõimaluse andmine. SEB Heategevusfond finantseerib laste vabaaja tegevusi ja korraldab erinevaid üritusi – see annab võimaluse pakkuda varjupaiga lastele kvaliteetaega täiskasvanuga, varjupaiga töötajate ja vabatahtlikega. See on aeg, mil täiskasvanud on oma igapäevasest töömeeleolust väljas, teises keskkonnas ja kogu tähelepanu on lastel - laste jaoks maksimaalselt olemas. Kvaliteetaeg lapsega on kindlasti üks käitumisprobleeme ennetavatest teguritest.“ 

Kampaania kestab jaanuari lõpuni ning tulemused saavad teatavaks 2. veebruaril 2009. Kampaania raames toimub detsembris-jaanuaris ka jõuluringsõit, mille jooksul käivad SEB Heategevusfondi toetuseks loodud Klubi vabatahtlikud partner-varjupaikades piparkooke küpsetamas ning üheskoos lastega jõuluehteid valmistamas. 

Eelmise aasta jõulude ajal toimunud heategevuskampaaniaga kogus fond rekordsumma - annetajate abiga saadi kokku 793 000 krooni. 

Taustainfo:
Laste turvakodud ja varjupaigad osutavad ajutist abi ja kaitset vägivalla või konfliktide tõttu ohtu sattunud ja peavarju ning hoolitsuseta jäänud lastele. 

2005. aastal asutasid SEB Eesti Ühispank ja SEB Ühispanga Elukindlustus asutasid mittetulundusühingu SEB Heategevusfond vanemliku hoolitsuseta laste aitamiseks. SEB on sõlminud fondiga koostöömemorandumi, mille alusel toetab pank fondi kümne aasta jooksul 20 miljoni krooniga. SEB Heategevusfond aitab varjupaikade toetamise kaudu luua vanemliku hoolitsuseta jäänud lastele paremaid ja võrdsemaid võimalusi. 

www.seb.ee/joulumuinasjutt 

Lisateave:
Triin Lumi 
MTÜ SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondi tegevjuht 
Telefon: 51 67 369 
E-post: heategevusfond@seb.ee
MTÜ SEB Heategevusfond : www.seb.ee/heategevusfond

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv