Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Pressiteade: Algab heategevuslik annetuskampaania “Muretseme laste varjupaikadele uisud!”

Pressiteade

1. detsembril algab MTÜ SEB Heategevusfondi heategevuskampaania “Muretseme laste varjupaikadele uisud!” Juba kaheksandat korda toimuva heategevusliku kampaania raames kogutavate vahenditega toetatakse laste varjupaikasid ja turvakodusid üle Eesti. 

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: "Paljudele meist meenub tunne lapseeast, kui rattasõit või uiskudel püsimine esimest korda hästi välja tuli. Mäletame seda õhinat ja uhkust. Iga laps vajab õnnestumisi, uute oskuste õppimisel tähelepanu ning julgustust. See aitab kasvada täiskasvanuks – saada lapsevanemaks, kes suudab edasi anda armastust ka oma lastele. Paraku on meie ümber lapsi, kellest vanemad ei hooli ning kelle elust kõik need toetavad kogemused puuduvad. ”

Lumi lisas: “Selle kampaaniaga kogutud annetuste eest kingime varjupaikades peatuvatele lastele palju toredaid talvepäevi ning ostame laste varjupaikadele 150 paari jääuiske, 100 paari rulluiske ja vajalikud kaitsmed. Samuti on annetuste abil võimalik varjupaigas peatuvatel lastel osa saada erinevatest hobitegevustest läbi aasta: tasutakse muusika- ja kunstiringide osalustasusid, võetakse osa spordiüritustest, ostetakse vahendeid käelise tegevuse arendamiseks, käiakse kinos ja teatris jne. Me vajame järjepidevaid toetajaid, kelle abi on võimalik ka vanemliku hoolitsuseta jäänud lastel osa saada kõigest sellest, mis on tavaperes elavatele lastele igapäevane ja loomulik osa lapsepõlvest - mitte ainult jõulude ajal, vaid kogu aasta jooksul" Kampaaniaga kutsub SEB Heategevusfond inimesi sõlmima laste toetuseks püsimakselepingut või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012. Laste varjupaikasid on võimalik toetada ka helistades Elioni annetustelefonil 900 5005 (kõne hind 25 krooni). 

Kogutud rahast saavad tuge kaheksa laste varjupaika: Tallinna Lastekodu Laste Varjupaik, Tallinna Laste Turvakeskus, Pärnus asuv Pereabikeskus, Sillamäe Laste Hoolekandeasutus Lootus, Narva Laste Varjupaik ja Tartu Laste Turvakodu, samuti Kiikla Lastekodus ja Haiba Lastekodus varjupaiga teenusel olevad lapsed. 

Toetustega finantseeritakse varjupaiga laste huvi- ja vabaajategevust, hangitakse koolitööks ja käsitööalaseks tegevuseks vahendeid ning mänguasju, lauamänge ja sportimisvahendeid, korraldatakse erialaseid koolitusi varjupaiga töötajatele, võimaldatakse psühholoogilist nõustamist lastele, rajatakse mänguväljakuid ja remonditakse varjupaiga ruume jpm.

Peale toetusrahade jagamise korraldab SEB Heategevusfond koos fondi toetuseks loodud klubi vabatahtlike täiskasvanutega varjupaiga lastele arendavaid ja laste toimetulekut toetavaid üritusi. Varem on toimunud esmaabikoolitus koostöös Tallinna Kiirabiga, muinasjutuõhtu Onu Raivoga, muusikatöötuba räppar Genkaga, filmide valmistamine koos Kinobussi juhendajatega, suur kokanduspidu Tallink City hotellis, heategevuslik jalgpalliturniir muusikute ja linnavalitsuse esindajate vahel, piparkoogiralli, lindude söögimajakeste valmistamine, lumevabariigi ehitamine, lilleseadete tegemise töötuba florist Taivo Pilleriga jpm.

Kampaania kestab jaanuari lõpuni ja selle tulemused saavad teatavaks 31. jaanuaril 2010. Juunis-juulis 2009 toimunud kampaaniaga “Aita jalgratas kokku panna!” kogus SEB Heategevusfond heategevuseks 395 000 krooni. Kokku on fondil pea 6200 püsitoetajat, kes toetavad varjupaikades viibivaid lapsi regulaarselt. 

Lisateave: 
Triin Lumi 
MTÜ SEB Heategevusfondi tegevjuht 
Telefon: 51 67 369 
www.heategevusfond.ee

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv