Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Aidates selguvad elu põhiväärtused

SEB Kliendileht

“Kui sa oled elus kõik tähtsa kaotanud, aga sul on inimene, kes sind lõpuni kuulab ja mõistab, siis annab see piisava põhjuse edasi minna,” ütleb SEB Heategevusfondi Klubi liige Pille-Riin Kokk.

SEB Heategevusfondi eesmärk ei ole laste varjupaikadele ainult raha koguda, sama oluline on ka inimeste tahe ise aidata. Soov pakkuda varjupaiga lastele kvaliteetaega koos täiskasvanuga on tänaseks fondi toetavasse klubisse kokku toonud üle 60 inimese.

Laps vajab koosolemist

SEB Heategevusfond finantseerib varjupaigas peatuvate laste vaba aja tegevusi ja korraldab üritusi, kus kogu tähelepanu on suunatud lastele. Koostegemiste peamiseks eesmärgiks on laste ealise arengu toetamine ja nende toimetuleku tõstmine tulevases elus. “Klubi tegevusel on kaks poolt – loomulikult on see väga oluline lastele, kelle aega me sisustame ja kelle silmaringi laiendame. Teisalt tuleb aga tunnistada, et endalgi on üritustel alati väga huvitav olnud,” ütleb Eha Talvist.

Seda, et rõõm ja tänulikkus on vastastikune, nendivad kõik klubi liikmed nagu ühest suust. “Olen saanud rikkamaks teadmise võrra, et teiste aitamiseks panustatud aeg on puhas rõõm,” sõnastab Gea Küngas hea tunde, mille lastega koos oldud aeg annab.

Palju toredaid tavasid

Koos lastega osaletakse spordiüritustel, käiakse kinos ja teatris, tehakse kõike seda, mis tavapere lastele on loomulik osa lapsepõlvest. Paljud ettevõtmised on juba heaks tavaks saanud – detsembris toimuv piparkoogiralli, igakevadine u umistrall, sügisene suur kokanduspidu

Koos on käidud esmaabivõtteid õppimas, mängitud muusikutega jalgpalli, käidud loomaaias fotojahil ja turnitud seikluspargis, lustitud koos mustkunstnikega, räpitud helistuudios ja tehtud palju muud lõbusat. Koos veedetud vahvad hetked ei unune niipea, nii lastest kui täiskasvanutest õhkub veel mitu päeva pärast koosolemist energiat ja teotahet. “Pühapäeva hommikul utsitab voodist tõusma see siiras rõõm, mida lapsed kiirgavad – et keegi tuleb ja teeb nendega tavapäevadest midagi erinevat! Üks väike poiss, kellega meisterdasime piparkooke, kallistas mind lõpuks kõvasti-kõvasti,” ütleb Helen Soosalu.

Laste jõulusoovid läksid täide

Eelmise aasta detsembris tegi SEB Heategevusfond üleskutse SEB töötajatele ja klubi vabatahtlikele, et üheskoos olla varjupaikades peatuvatele lastele jõuluvanaks. Jõululehel olid kirjas 150 lapse nimed üle Eesti ja iga vabatahtlik sai võimaluse teha kingitus ühele lapsele. Nii said kõik need lapsed jõuluõhtul omanimelise kingi ja paljude jõulusoovid läksid esimest korda elus täide.

“Ma saan aidata, pakkudes lastele tähelepanu ja tundlikkust, millest nad on ilma jäänud. Nad on sellest ilma jäänud, saamata ise vähemalgi määral otsustada, mida neile antakse ja mida mitte. Meie tegevus on elu põhiväärtusi puudutav – iga osaletud ürituse järel muutuvad need mulle aina selgemaks. Ma saan aru, kus on elu rõõmu ja valu alged,” võtab Pille-Riin Kokk SEB Heategevusfondi Klubi tegevuse ilusasti kokku.

SEB Heategevusfond toetab laste varjupaiku

MTÜ SEB Heategevusfond kogub annetusi laste varjupaikade toetamiseks.

Annetustest kogutud rahaga toetame Eestis tegutsevaid laste varjupaikasid ja turvakodusid. Fond on tänaseks sõlminud koostöölepingu kaheksa laste varjupaigaga üle Eesti. Nendeks on: Tallinna Lastekodu Laste Varjupaik, Tallinna Laste Turvakeskus, Pereabikeskus Pärnus, Narva Laste Varjupaik, Sillamäel asuv Laste Hoolekande Asutus “Lootus” ja Tartu Laste Turvakodu ning varjupaiga teenust osutavad Haiba Lastekodu ja Kiikla Lastekodu.

Lisainfot SEB Heategevusfondi ja varjupaikade toetamisvõimaluste kohta leiad www.heategevusfond.ee.

Triin Lumi

SEB Heategevusfondi tegevjuht

Allikas: SEB Kliendileht

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv