Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Pressiteade: Algab annetuskampaania “Toeta lapsi, kellel ei ole oma kodu!”

Pressiteade

Täna, Lastekaitsepäeval algab MTÜ SEB Heategevusfondi heategevuskampaania “Toeta lapsi, kellel ei ole oma kodu!” 

Juba üheksandat korda toimuva kampaaniaga kogub fond vahendeid laste varjupaikadele ja turvakodudele üle Eesti. 

Juuli lõpuni kestava kampaaniaga kutsub SEB Heategevusfond inimesi sõlmima laste toetuseks püsimakselepingut või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012. 

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: "Lapsed on läbi aegade armastanud kodu mängida – maja ehitada, nukkudele liivakooke küpsetada ja oma mängulapsi autoga kooli viia. Kui mäng saab läbi, on parim asi maailmas oma päris kodus emme-issi kaissu pugeda. Aga paljudel lastel ei ole oma kodu ja nende mäng on vaid unistus sellest, milline see võiks olla. Meie ümber on vanemliku hoolitsuseta lapsi, kelle elust puudub emme-issi toetav kaisutus.“

Lumi lisas: “ Õnneks ei saa unistusi keegi ära võtta ja seni, kuni säilib mängurõõm, jääb alles ka unistus oma kodust. Selle kampaaniaga kogutud annetuste eest kingime laste varjupaikade hoovidesse mängumajakesed koos sobivas mõõdus toolide-laudadega.“ 

Samuti on annetuste abil võimalik varjupaigas peatuvatel lastel osa saada erinevatest hobitegevustest läbi aasta: tasutakse muusika- ja kunstiringide osalustasusid, võetakse osa spordiüritustest, ostetakse vahendeid käelise tegevuse arendamiseks, käiakse kinos ja teatris jne. Toetuste abil soetatakse koolitööks ja käsitööalaseks tegevuseks vahendeid ning mänguasju, lauamänge ja sportimisvahendeid, korraldatakse erialaseid koolitusi varjupaiga töötajatele, võimaldatakse psühholoogilist nõustamist lastele, rajatakse mänguväljakuid ja remonditakse varjupaiga ruume jpm.

Uue püsipartnerina lisandub juunist sõprade ritta ka Tallinna Lastekodu Väikelaste varjupaik, mis on mõeldud lastele vanuses 0-4 eluaastat. Lapsed satuvad väikelaste varjupaika koduse hoolimatuse tõttu, vanema õigustest loobumisel sünnitusmajas, perevägivalla juhtudel lapse suhtes kui ka vanematel omavahel jms põhjustel. Tallinna Lastekodu juhataja Leena Masing rõõmustas: „Väga tore, et nüüd on ka väikelaste varjupaigal oma sõber ja püsiv toetaja ning peatselt saab teoks ka unistus mitme funktsiooniga liumäest!“ Fondi rahalisel toel paigaldatakse maja hoovi liumäest ja ronimisseinast koosnev mänguväljak. 

Kogutud rahast saavad tuge tänaseks juba üheksa laste varjupaika üle Eesti: Tallinna Lastekodu Laste Varjupaik, Tallinna Laste Turvakeskus, Tallinna Lastekodu Väikelaste varjupaik, Pärnus asuv Pereabikeskus, Sillamäe Laste Hoolekandeasutus Lootus, Narva Laste Varjupaik ja Tartu Laste Turvakodu, samuti Kiikla Lastekodus ja Haiba Lastekodus varjupaiga teenusel olevad lapsed. 

Kampaania kestab juuli lõpuni ja selle tulemused saavad teatavaks 31. juulil 2010.Lisateave: 
Triin Lumi 
MTÜ SEB Heategevusfondi tegevjuht 
Telefon: 51 67 369 
E-post: info@heategevusfond.ee
www.heategevusfond.ee

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv