Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

SEB Heategevusfond korraldas liikluspäeva varjupaikade lastele

Neljas

Laupäeval, 9. oktoobril korraldas SEB Heategevusfond Võrumaal Liikluslinnas hariva liikluspäeva varjupaikade lastele. Kohal oli enam kui 100 last 8 erinevast laste varjupaigast üle Eesti - Tallinna, Tartu, Narva, Sillamäe, Kiikla, Harjumaa ja Pärnu varjupaikadest.

Videot toimunud üritusest saad vaadata siit http://www.youtube.com/sebeestivideo. "Oma kodust on varjupaikades peatuvad lapsed tihtipeale õppinud toimetulekut, kus konfliktolukord on võimalik lahendada suurema jõu ja võimu abil. Liikluses on paraku kõik teistpidi ning kokkupõrke korral jääb alati kaotajaks laps ise,“ kommenteeris SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi.

Liikluslinnas mängiti liiklusmänge, et kinnistada liiklusteadmisi. Räägiti, mis on parema käe reegel, mida reguleerimata ülekäigurajal silmas peab pidama, milleks liiklusmärgid vajalikud on, turvavöö ja helkuri vajalikkusest, liiklusohutusvahendite olulisusest jms.

Üritusele oli kaasatud legendaarne Mare Arna, kes jagas lastele ohutu liiklemise põhitõdesid. Lõuna Prefektuuri Võru politsei esindajad aitasid lastel kohapealses liikluskeerises toime tulla ja lastel oli võimalus uudistada politseiautot. Meedikuga koos õpiti esmaabi andmist õnnetusjuhtumi korral. Uudistamiseks ja proovimiseks olid kohale toodud turvavöö- peatoe- ja kaalustendid, kus sai proovida turvavöö kasutamise vajalikkust. Üritust toetas ka Maanteeamet liikluskasvatusalaste õppematerjalidega ning iga laps sai omale kingiks helkuri.

Ürituse järel jagasid lapsed elavalt muljeid ning 7-aastane Peeter rääkis uhkustundega: „Minust saab kindlasti politseinik, selles pole kahtlust!“ Seepeale lisas tema 5-aastane õde, et temast saab siis politseiniku õde ja ta saab iga päev vägeva autoga sõita ning tüdruk unistas edasi, et varjupaiga kasvataja kassist Matist saab sel juhul ka politseikass. 

“Tagasiteel koju harjutasid lapsed bussis oskusi, mis esmaabi töötoas õpetati – sidemete tegemine ja jäsemete lahastamine õnnestus neil väga hästi!“ rõõmustas Haiba Lastekodu kasvataja Reet Holm.

„Varjupaikades peatuvatel lastel pole hoolivat ema ja isa käe kõrval, kellega koos läbida esimene koolitee, õppida ohutult liiklema, rääkida turvavarustuse tähtsusest jms. Liikluskasvatusüritusel õpetasime lastele läbi mängu, kuidas ohutult ja turvaliselt tänaval käia ning pimedal ajal nähtav olla, kuidas õnnetusjuhtumi korral esmaabi anda, mis võib juhtuda turvavööta sõitmise korral jpm.“ selgitas ürituse eesmärke Triin Lumi. 

SEB Heategevusfondi eesmärk on varjupaikade toetamisega kannustada vanemliku hoolitsuseta jäänud laste arengut ja toimetulekut tulevases elus

Allikas: www.neljas.ee

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv