Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Mustkunsti ringsõit

27.02.2008

Veebruaris korraldasime ringsõidu oma partner-varjupaikadesse, kus toimus meeleolukas laste mustkunstiõhtu. Mustkunstiõhtu oli särav vaheldus igapäevaelus ja lapsed ootasid seda pikisilmi. Lastele esines tunnustatud mustkunstnik Rocky (alias Igor Stefanovski), kelle lõbusa etteaste peale ei suutnud ükski vaataja saalis tõsiseks jääda. Mustkunstnik Igor pani kohalviibijad ahhetama ning lapsed naersid nii, et järgmisel päeval olevat vahelihas valus olnud. Ja nad imestasid siiralt, kuidas see kõik võimalik on, mida mustkunstnik teeb.

Külas oli ka 15-aastane illusionist/mustkunstnik Fred-Erik Johanson, kes näitas kaardimaagiat ja õpetas varjupaiga lastele ühe triki. Fredi esinemisega kaasnes ka lisaväärtus: ta on laste eakaaslane, mis lubab varjupaigas peatuvatel lastel end temaga samastada, mõelda end tema asemele ning nii tekitasid Fredi meisterlikud trikid lastes soovi ise ka millegi toredaga hakkama saada ja uusi oskusi õppida.

Viiu Orgmets, Tallinna Lastekodu Laste Varjupaiga juhataja: “Isegi üks poiss, kes üldse üritusi ei armasta ja kes jõulupeo ajalgi istus omaette teises toas, oli kohal, elas kaasa ja tema silmad särasid. Kasutegureid oli, nagu ikka fondi tehtud ürituste puhul, mitu – oli vaheldus ja lõbus, sai maiustada ning nalja-naeru. Nii tekib lastel meie majas olles peretunne ja saab vähemalt ajutiselt oma päritolu-kodust kaasa saadud pingetest vabaks.

Ringsõidu raames kinkis fond varjupaikadele lauamänge, joonistamise ja meisterdamise vahendeid jms.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.