Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Magus piparkoogiralli ja mänguköögid laste varjupaikadele

29.12.2009

Nii nagu tavaks saanud, toimub detsembris alanud heategevusliku kampaania raames ka ringsõit “Piparkoogiralli”, millega SEB Heategevusfondi toetuseks loodud klubi vabatahtlikud käivad külas partnervarjupaikades üle Eesti, et üheskoos piparkooke küpsetada. Tsiteerides Tallinna Laste Turvakodu sotsiaaltöötajat: “Piparkoogiralliga on ka meie maja jõuluhooaeg ametlikult avatud!”

Koostegemise eesmärk on, et igas majas saaksid lapsed suud magusaks, meeled rõõmsaks ja toad piparkoogilõhnaseks. Piparkoogiralli on tõeline ralli. Lapsed tegelesid hoolega piparkookide valmistamise ja nende kaunistamisega – kõik olid hoos ning taina rullimine ja vormimine käis ülikiiresti. Entusiasmi oli palju!

Sellel ringsõidul kinkis fond varjupaikadele laste kööginurgad koos vajalike tarvikutega, et lastel oleks võimalik mängu kaudu õppida neid rolle, mida oma kodu pole suutnud pakkuda. Kööginurk sisaldab laste mõõdus toole-laudu, kööginõusid ja söögiriistu, nukuserviisi jm köögis toimetamiseks vajalikku. Kööginurgast sai laste vaieldamatu lemmik juba esimesel õhtul – kõigile meeldis seal mängida ja lauda katta, nii tüdrukutele kui ka poistele.

Sellisest koostegemisest said lapsed suurt indu, rõõmus kodumäng haaras kaasa ka muidu vaiksemad ja endassetõmbunud lapsed.