Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Lustiti Lottemaal ja saadi uusi kogemusi

05.07.2015

2. juulil külastas 350 osalejat turva- ja asenduskodudest üle Eesti Lottemaad, veetes selle suve ühel päikeselisemal päeval vahvalt aega kõigi laste suurte lemmikute koeratüdruk Lotte, kass Bruno, kärbes Jaagu, onu Klausi ja teiste teemapargi unustamatute tegelastega.

Leiutajatekülas sai lasta liugu, sõita karusselliga, meisterdada Oskari kuuris mänguasju, uudistada planetaariumis taevalaotust, sõita staadionil autoga ja tõsta sangpommi, vaadata etendust „Kärbes Jaagu pulm“ jpm. Lastel oli piisavalt aega majades ja tegevustubades tegutseda, lennumasinaga sõita, jutte kuulata, etendust vaadata, seiklusrajal turnida ja niisama ilusat ilma nautida. Lapsed kohtusid oma lemmiktegelastega, saades peale Lotte ja Bruno lähemalt tuttavaks mesilase Susumu, Bruno isa Mati, Lotte ema Anna ja paljude teiste Leiutajateküla vahvate tegelastega. Ilm oli ilus ja paljud pered jõudsid maha pidada ka pikniku mererannas, kus julgemad said end kas jalgupidi või üleni vette kasta.

Lottemaa külastus kujunes justkui koolituseks, kus õpiti üksteist jälgima, et mitte ära kaduda. Lapsed õppisid ka üksteisega arvestama. Ühtlasi said nad ka võimaluse oma toidukupongi eest ise ostu sooritada. Oluline oli see, et nad saaksid isemajandamise kogemuse, millal süüa, millist toitu valida ning kuidas tooted kokku panna. Toidutalongide kasutamine oli väärt kogemus. Lastele meeldis väga ise valida, mida nad tahavad, arvestades raha, mis neil oli võimalik kasutada.

Koos väljaspool kodu käies loovad lapsed tihedamaid sidemeid nii omavahel kui ka kasvatajatega. Lottemaal käik aitas mõjutada ja arendada laste mõtlemisvõimet, tundeelu ja väärtushinnangute loomise aluseid. Läbimõeldud teemapargis on kõik oluline olemas – kasvatajal jääb üle vaid leida viis, kuidas seda selgitada, kui sul on kümmekond erinevate huvidega last, kes kõik tahavad korraga kõike kogeda.

Enne lahkumist andis heategevusfondi esindaja lastele üle ka väikesed Lottemaa meened – Lottemaa mündi ja põrkepallid igale osalejale. Nüüd on väga põnev koos lastega Lotte-multikat vaadata ja suurt-suurt äratundmisrõõmu näha!
 

Loe pikemalt

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.