Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Lõppes kampaania „Kingi lastele spordirõõmu!“

05.08.2012

Pühapäeval toimus Tallinna loomaaias Rebasemäe piknikuplatsil kampaania „Kingi lastele spordirõõmu!“ lõpuüritus.

Selle sündmusega võtsime kokku kolmeteistkümnendat korda toimuva heategevusliku kampaania, mille raames sel korral soetasime turvakodudes peatuvatele lastele sportimiseks ja hobitegevuseks vajalikud vahendid – jalgrattad, tõukerattad, rulad, kiivrid, jalgpalliväravad, korvpallirõngad, rulluisud jm. Oma panuse spordivahendite soetamiseks andis 7000 suure südamega eestimaalast: kahe kuu jooksul koguti kokku 41 104 eurot. Aitäh kõigile annetajatele!

Loomaaias toimunud meeleolukal perepäeval said lapsed kaasa lüüa liikumismängudes, mis toimusid jalgpallitreeneri Lars Hoppi ja endise profipalluri Teet Allase eestvedamisel. Kasvatajatel oli võimalus vabas õhus kuulata Tallinna ülikooli dotsendi Kristjan Porti loengut liikumise ja füüsilise aktiivsuse tähtsusest ning üheskoos uudistati loomi, söödi suuri pannkooke ja nauditi mõnusat suvepäeva. Paljud turva- ja asenduskodus viibivatest lastest polnud varem loomaaias käinud ja nende jaoks oli see päev eriti tähtis.

Kui laps tunneb liikumisest rõõmu, siis on tõenäolisem, et ta hakkab pidevalt mõnda spordiala harrastama. Nii juhtisime sel suvel tähelepanu sellele, et ka turvakodudes viibivatel lastel peaks olema võimalus suve eakohaselt nautida – sõpradega jalgratastel kimada, palli mängida jm. Lapsed on saadud varustuse üle väga rõõmsad. Jalg- ja tõukerattad koos turvavarustusega on kõige populaarsemad spordivahendid, mida kasutatakse iga päev. Laste suured lemmikud on ka rulad, millega maja ees ja taga viuhti-siuhti-viuhti sõites eakaaslastele oma osavust näidatakse.

Liikumine – see on meie põhivajadus! Küsimusele „Kui palju sina päevas arvutimänge mängid?“ vastas Ralf Harjumaalt, et kaks tundi päevas. Sellele lisaks esitatud küsimuse peale „Kui sul oleks valida, kas läheksid õue sõpradega mängima või mängiksid parema meelega toas arvutiga?“ vastas Ralf aga selgesõnaliselt: „Sõpradega mängin, sest sõbrad on tähtsamad!“

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.