Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Liikluspäev Pereabikeskuses koos “Kultuurse motobandega”

15.06.2009

Juunis korraldasime Pärnus Pereabikeskuse hoovis meeleoluka liikluspäeva. Liiklusohutuskeskus pani lastele jalgratta õppesõidu jaoks valmis vigursõiduraja ning selgitas näitlikult “muna” kukutades nõuet, miks peab alati kandma kiivrit ja mida peab meeles pidama rattaga tänavale sõitma minnes. Lapsed võtsid õpetuse kiirelt omaks ning väravani ja tagasi sõites panid alati kiivri pähe; puhkuse hetkedeks eemaldasid selle ning panid pärast puhkust taas pähe tagasi.

Samuti tuli lastele 22 võimsa mootorrattaga suure mürina saatel külla “Kultuurne motobande”, kes levitab ohutu liiklemise sõnumit. Motobande jagas lastele helkurveste, et tagada sõitjate nähtavus ja sõiduohutus. Helkurvestidele jagasid autogramme tuntud “motikamehed” – Koit Toome, Mart Mikk, Tanel Talve jt. Lapsed pommitasid mootorrattureid küsimustega ning said teha proovisõidu uhke mootorrattaga. See oli üritus, mis andis lastele lisateadmisi liiklemisest – jalgrattaga sõites tuleb end nähtavaks teha ja kasutada kiivrit ning nõuda selle kasutamist ka oma sõpradelt.
Koostegemine avardas ka silmaringi ning tõstis laste eneseväärikust – kui ikkagi Koit Toome isiklikult sinu vestile autogrammi kirjutab, siis pole sa ju enam tavaline tüdruk või poiss!

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.