Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Liikluslinnakus saavad reeglid mängu abil selgeks

22.09.2018

Septembri eelviimasel nädalavahetusel külastasid turva- ja asenduskodude lapsed Võrumaa metsade vahel asuvat Liikluslinnakut, tegid tõukerattamatka Nõiariiki ning uudistasid Tartus Tagurpidi Maja.

Liikluslinnakus sai sõita elektriautode ja eriliste kolmerattaliste jalgratastega ning tuubitada. Lastele tutvustasid oma tööd politseinikud ja päästeameti töötajad ning kaitseliidu esindaja rääkis lasketiirus relvade ohutust kasutamisest.

Kuigi liiklemise reeglite õppimisega tuleb lastel veel tööd teha, enne kui need kõigile hästi meelde jäävad, said lapsed palju uusi kogemusi. Mida siis peale liikluseeskirjade veel õpiti? Erinevates olukordades toime tulema, mitte loobuma ja enda hirme ületama, aga ka ülevoolavaid emotsioone kontrollima.

Nõiariiki kulgesid suuremad lapsed tõukeratastel. Seal lustis nendega „tõeline nõid“, sai teha näomaalingu, meisterdada nuku või ilusa käevõru.

Pered, kellel pikast päevast veel võhma üle jäi, külastasid Tagurpidi Maja. Neile, kes enne ei olnud Tartus ja Võrumaal käinud, oli väga palju uut näha ja kogeda. Ühe pere kasvataja märkis, et pärast liikluslinnaku külastamist oli kõigil selge vasak ja parem pool. Ning kohe pärast kojujõudmist otsiti välja oma helkurid.

Loe pikemalt