Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Laulu- ja tantsupeo helgest puudutusest said osa ka turva- ja asenduskodude lapsed

06.07.2014

4.–6. juulil toimunud laulu- ja tantsupeo "Aja puudutus. Puudutuse aeg" imelistest ja helgetest hetkedest said koos kõigi teiste pidulistega osa ka 250 turva- ja asenduskodude last üle Eesti.

Laulupeole sõites vesteldi lastega laulupeost, laulu- ja tantsupeo tule teekonnast, oma kandi laulu- ja tantsurühmadest ning laulupeo juhtidest. Juba bussis tekkis isamaaline ja rõõmus meeleolu, kui hääled koorilauluga sina peal olevate kaaslaste toetusel ühiselt lahti lauldi.

Rongkäigu ajal õppisid lapsed tundma erinevaid Eesti maakondi, arendades ühtlasi oma kannatlikku meelt. Selgus, et lapsed on ka üllatavalt vaprad kõndijad, jalutades koos rongkäiguga kuni lauluväljakuni ja hiljem kesklinna tagasi.

Omamoodi kogemus oli laulu- ja tantsupidu vene peredest pärit lastele. Tantsupidu, kus sõnadest arusaamise vajadust pole, oodati suure õhinaga – päris täpselt ju ei kujuta ette, mis see on, aga kui täiskasvanud sellest kui millestki erilisest räägivad, ju siis on asi ikka seda väärt. Nii tekkis ka vene emakeelega lastel vahetu isiklik puudutus tantsupeoga.


Foto: Raigo Pajula

Laulupeol olid lapsed vaimustuses suurest rahvahulgast, mille keskel sai tunda üheskoos olemise rõõmu – alguses võõrad näod said ruttu omaseks ja laulupeo tunne saadi kiiresti kätte, seda oli nende õnnest õhetavatest nägudest näha. Ka võõrad täiskasvanud märkasid ja tundsid rõõmu laste kaasaelamisest.

Erilist emotsiooni pakkus lastele laulupeo lõpuosa, mil tehti kätega laineid ja kus sai palju Eesti lippu lehvitada. Lõpuks oli ka päris pisikestel selge, et tegemist on Eesti lipuga. Ka need, keda tohutu rahvamass esialgu pisut hirmutas, nautisid lõpuks seda melu kogu südamest. Peolt lahkuti alles hilisõhtul, kui kustus laulupeo tuli. Koduteel oli tore pikalt jala käia ja tagasiteel bussis löödi taas laul lahti. Ka kasvatajad õppisid oma lapsi paremini tundma ning said rõõmuga tõdeda, et neil on väga tublid ja vaprad lapsed, kes ka väsinuna üldse ei virise. Oli hea ühes olemise tunne.

Lastele avaldas muljet eelkõige peo suursugusus – suur laululava, rahvarohkus, värviküllased rõivad, lauljate-tantsijate tohutu hulk ja nende tähtis roll, mis ärgitas paljudes soovi ka ise sügisel tantsima või laulma minna ja usinalt harjutada, sest peole saavad ju vaid parimad koorid ja tantsurühmad. Lastele jäid meelde ka presidendi kõne ja ühislaulmine – tõdeti, et eestlane olla on uhke ja hää! Noored küsisid, miks on mõnel inimesel pisar silmas ja said vastuseks teadmise, et me oleme väike riik, kuid selline pidu on ainult meil – see aga teeb meid tugevaks ning südamlikkus on see, mida jätkub kauaks … Uhkustunne kuuluda nii võimsasse üritusse kasvõi vaataja-kuulajana jääb kauaks laste hinge.

Loe pikemalt

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.