Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Lastekodulastel on kiired päevad

Meie Maa

Pargi tänava noorte asukate jaoks on jõulud väga käbe ja mõneti isegi kurnav aeg. Kuressaare väikelastekodu kasvandikud võtavad vastu kingitusi, osalevad heategevusüritustel ja käivad seetõttu tavalisest rohkem majast väljas.

Abi ja tähelepanu on jõulude aegu lastele jagunud. Lastekodu direktori Kaire Kiili sõnul on laste päevakava neil nädalail nii tihe, et rohkem nad üritustel osaleda ei jaksakski. „Lisaks on igal perel või asendusperel oma jõuluüritused. Meile on toodud palju piparkooke, komme, SEB Pank tõi kingitusi.“

Lastekodu esmatarbevajadused on kaetud. „Elulisteks vajadusteks on meil kõik olemas,“ sõnas Kiil. „Kõik see, mis tuleb abiks, vähendab meie oma kulusid. Kui inimestel või ettevõtetel on tahtmist meid aidata ja neil on ideesid, siis on kõige parem, kui nad meiega kõigepealt ühendust võtavad. Siis leiame koos parima viisi edasi tegutseda.“

“Aitan lapsi” viib teatrisse

Lastekodu direktor meenutas, et pärast jõuluaega tuleb veel pikk talv, kevad, suvi ja sügis. Abi läheb lastekodul aastaringselt tarvis. „Mis puutub eriti põnevaid väljasõite loodusse ja mujale, siis selleks on parim aeg ikkagi suvi. Neid koostööplaane võiks ka hakata kevadel tegema.“

Kiirel ajal – nagu praegu, on üht-teist veel varuks. “Seoses üle-eestilise heategevusprojektiga “Aitan lapsi” on meil võimalik tasuta jõuluetendusi vaadata, seda pole me veel jõudnud,” lausus Kiil. Kuressaare Linnateatris lavastus hiljuti teatavasti “Pikapäkk läks kaduma”, sellest said lapsed aga heategevuslikus korras osa. Nii et teatrihooaeg on ka neile lastele avatud.

Suurem osa lapsi vajab erihoolt

Abi on mitme otsaga asi. Kiil kinnitab, et igasugune abipakkumine ja soov head teha on oodatud, kuid suuresti on nii, et majasiseselt teavad sealsed töötajad vahest ise kõige paremini, mida on tarvis hankida. Sestap on rahaline annetus mõnikord lihtsaim, aga ka parim viis head teha. “Et eluliselt tarvilik on meil üldiselt olemas, kui erivajadustega buss välja arvata, siis spetsiifilised asjad ostame ikka ise.”

Kuressaare väikelastekodus on asenduskodu- või osalisel asenduskoduteenusel 26 last, nendest 15 vanemliku hoolitsuseta ja 11 lapsevanema avalduse alusel. Kokku on Pargi tänavas 15 tüdrukut ja 11 poissi. Kõige nooremad on kolmeaastased ja kõige vanem saab peagi 18. 20 last on puudega, neist kaheksa kasutavad liikumiseks ratastooli.
 

Sina saad ka aidata

Eelkõige vajatakse abi invabussi soetamiseks, millega transportida ratastoolidega lapsi kooli, arsti juurde, üritustele jne. (Vajaminevast 44 750 eurost on praegu koos napilt 9000. Viimati laekus Auriga keskuse õnneloosi tulemusel kontole 350 eurot.)

Rahalised annetused on oodatud:
makse saaja: rahandusministeerium
SEB panga konto a/a 10220034796011
Viitenumber: 2500074615
SWIFT kood – EEUHEE2X
IBAN – EE821010220034796011 (viimased kaks on vajalikud välismaalt raha kandes)
Selgitus: Kuressaare väikelastekodu (kindlasti lisada).

Allikas: Meie Maa

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv