Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Lastekodulaste jõulusoovid said täidetud

Elva Postipoiss

Neljandat aastat järjest kogus MTÜ SEB Heategevusfond vanemliku hoolitsuseta laste unistused kokku Jõulusoovide puule. Pea kahe tuhande annetaja abiga täideti 1200 lapse unistused ning lisaks veel ka peremajade soovid. Jõulusoovide puule läkitasid oma kingisoovid ka Elva väikelastekodu lapsed ja tänaseks on kõik laste soovid täidetud.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: "Me ei saa muuta seda, miks oli nende laste koduks jõuluõhtul turva- või asenduskodu, ent saame jagada seda suurt rõõmu laste silmis, kui kingikotid avanesid. Perekasvatajad rääkisid, et kingid ületasid ootusi ja lapsed olid väga rõõmsad. Uhkusega näidati üksteisele oma kingitusi ja kiideti teiste omi."

Projekt sai teoks SEB Heategevusfondi ja Delfi ning Selveri ja pea 2000 suure südamega annetaja koostöös.

Laste unistused olid väga erinevad. Soovide nimekirjas oli pehmeid mängukarusid ja nukke, Lego-komplekte, kirjusid käpikuid, MP3-mängijaid ja mobiiltelefone. Spordipoisid ja -tüdrukud soovisid uusi spordivahendeid: kelke, uiske ja suuski, jalgpallivarustust, poksikotte ja palju muud. Kalapüügivarustus, binokkel, loodusteemaline raamat, habemeajamisaparaat ja tõukeratas - see on vaid osa laste põnevatest soovidest. Populaarsed olid ka potid ja pannid, mis on tarvilikud iseseisvat elu alustavatele noortele. Oli ka hobidest ajendatud soove, näiteks akustiline kitarr või bassksülofon.

Lisaks laste soovidele täideti ka peremajade soovid. Elva peremajad soovisid saada erineva suurusega potte ja panne ja veekeedukannu. Ka need soovid täideti.

Allikas: Elva Postipoiss

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv