Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Lastekaitsepäeval algas kampaania “Toeta lapsi, kellel ei ole oma kodu!”

01.06.2010

Juba üheksandat korda toimuva kampaaniaga kogume raha laste varjupaikadele ja turvakodudele üle Eesti. Juuli lõpuni kestva kampaaniaga kutsume inimesi sõlmima laste toetuseks püsimakselepingut või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012.

Lapsed on läbi aegade armastanud kodu mängida – maja ehitada, nukkudele liivakooke küpsetada ja oma mängulapsi autoga kooli viia. Kui mäng saab läbi, on parim asi maailmas oma päris kodus emme-issi kaissu pugeda. Aga paljudel lastel ei ole oma kodu ja nende mäng on vaid unistus sellest, milline see kodu võiks olla. Meie ümber on vanemliku hoolitsuseta lapsi, kelle elust puudub emme-issi toetav kaisutus. Õnneks ei saa unistusi keegi ära võtta ja seni, kuni säilib mängurõõm, jääb alles ka unistus oma kodust. Selle kampaaniaga kogutud annetuste eest kingime laste varjupaikade hoovidesse mängumajakesed koos toolide-laudadega.

Annetuste abil on varjupaigas peatuvatel lastel võimalus osa saada erinevatest hobitegevustest läbi aasta: tasutakse muusika- ja kunstiringide osalustasusid, võetakse osa spordiüritustest, ostetakse vahendeid käelise tegevuse arendamiseks, käiakse kinos ja teatris jne. Toetuste abil soetatakse koolitööks ja käsitööks vajalikke vahendeid ning mänguasju, lauamänge ja sporditarbeid, korraldatakse koolitusi varjupaiga töötajatele, võimaldatakse psühholoogilist nõustamist lastele, rajatakse mänguväljakuid ja remonditakse varjupaiga ruume jpm.

Kogutud rahast saavad tuge tänaseks juba üheksa laste varjupaika. Uue püsipartnerina lisandub juunist meie sõprade ritta ka Tallinna Lastekodu Väikelaste varjupaik, mis on mõeldud lastele vanuses 0-4 eluaastat. Lapsed satuvad väikelaste varjupaika koduse hoolimatuse tõttu, vanemaõigustest loobumisel sünnitusmajas, perevägivalla juhtudel jms põhjustel.
Tallinna Lastekodu juhataja Leena Masing rõõmustas: “Väga tore, et nüüd on ka väikelaste varjupaigal oma sõber ja püsiv toetaja ning peatselt saab teoks ka unistus mitme funktsiooniga liumäest!” Fondi rahalisel toel paigaldatakse maja hoovi liumäest ja ronimisseinast koosnev mänguväljak.

Kampaania kestab juuli lõpuni ja selle tulemused saavad teatavaks 31. juulil 2010.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.